Марунич заявив, що Бевз і семеро його колег передумали звільнятися з Нацбанку

Дмитро Марунич: Причина банальна – золотий телець. Тільки 2019 року Бевз отримав платні на суму 3,06 млн грн, 2020 року – 2,98 млн грн
Фото: obozrevatel.com

Голова департаменту ліцензування НБУ Олександр Бевз і його колеги, які 30 червня заявили, що звільняються через незгоду з політикою Нацбанку, тепер відкликали свої заяви і взяли відпустку до 1 вересня, пише у своєму Facebook співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич.

"Сила Facebook. Буквально вчора я написав історію про перипетії звільнення з Нацбанку керівника департаменту ліцензування Олександра Бевза та сімох його колег. Незважаючи на гучні заяви Бевза: "Продовження нашої роботи в Національному банку поки що неможливе. Централізація ухвалення рішень в одних руках, заміна колегіальності директивним ухваленням рішень, на нашу думку, є неприпустимими в роботі Національного банку України", виявилося, що "продовження можливе". Мабуть, усвідомивши примарні перспективи обіцяного працевлаштування від [першої заступниці голови НБУ] Катерини Рожкової, "свіжозвільнені" як під копірку написали заяви про відкликання дати останнього дня в НБУ – 15 червня і поголовно взяли відпустки до 1 вересня", – стверджує експерт.

Марунич вважає, що заяви посадовці НБУ відкликали через те, що в Нацбанку вони отримують високі зарплати.

"Причина банальна – золотий телець. Тільки 2019 року Бевз отримав платні на суму 3,06 млн грн, 2020 року – 2,98 млн грн. Чи можуть звільнені розраховувати на такі оклади в комерційному секторі, а тим паче в партії "Голос" або "Європейській солідарності" – питання риторичне. Настільки швидка і радикальна зміна рішення – пряме свідчення, що справа не у претензіях до політики регулятора. Це ще раз підтверджує версію про те, що справжньою метою демаршу була спроба дестабілізації ситуації у НБУ в інтересах [п'ятого президента України Петра] Порошенка і Рожкової", – переконаний він.

Перед цим Марунич написав у соцмережі, що "справжня мета Бевза – дискредитація [президента України Володимира] Зеленського, який заважає Порошенку впливати на НБУ, використовуючи статус Катерини Рожкової та її людей".

Контекст:

30 червня Бевз повідомив, що вся команда керівників департаменту подала у відставку через централізацію ухвалення рішень в одних руках і заміну колегіальності директивним ухваленням рішень. Як стверджував Бевз, нинішня ситуація у НБУ загрожує відкоченням реформ у банківській сфері і регулюванням небанківського сектору.