Масі Найєм: Чорновол іще у 2014 році була проти торгівлі вугіллям із ворогами
Колишній боєць АТО Масі Найєм нагадав, що у грудні 2014 року народний депутат Тетяна Чорновол виступала проти торгівлі вугіллям із Росією і стверджувала, що закупівля вугілля в РФ – це державна зрада.
Народний депутат від "Народного фронту" Тетяна Чорновол, яка зараз виступає за припинення торговельної блокади Донбасу, у 2014 році була проти закупівлі вугілля у Росії, повідомив колишній боєць АТО Масі Найєм у Facebook.
"Передайте привіт Тетяні Чорновол. Іще у 2014 році у грудні місяці вона була проти торгівлі вугіллям із ворогами", – написав він.
Найєм прикріпив посилання на запис Чорновол у блозі на "Українській правді" від 8 грудня 2014 року, в якому вона заявляла, що торгівля вугіллям із Росією – це державна зрада і "оплата патронів, якими вбивають українських військових".
"За будь-яких умов держава Україна не повинна брати вугілля у сепаратистів. Навіть як плату за газ. На війні вже загинули тисячі наших захисників. Це криваве вугілля", – написала вона.
7 березня у коментарі виданню "ГОРДОН" Чорновол назвала нардепів Семена Семенченка та Володимира Парасюка "придурками" і заявила, що їх фінансує президент РФ Володимир Путін. Семенченко у відповідь сказав, що за обвинуваченнями Чорновол "висновок мають дати фахівці іншого профілю".
26 грудня 2016 року ветерани добробатів оголосили про початок блокади "ЛДНР", вимагаючи звільнення заручників.
Відтоді блокада постійно розширюється. У січні були заблоковані дві залізничні гілки в Луганській області. На початку лютого учасники блокади перекрили залізничний переїзд поблизу Бахмута Донецької області, наприкінці місяця вони відкрили перший редут і на маріупольському напрямку.
27 лютого ватажки "ЛДНР" Олександр Захарченко та Ігор Плотницький пригрозили зупинити поставки вугілля і "запровадити зовнішнє управління" на українських підприємствах, що працюють на окупованих територіях, якщо до 00.00 1 березня не буде знята блокада.
1 березня, після закінчення терміну ультиматуму, бойовики "ДНР" "націоналізували" майже 40 українських підприємств. Захарченко зазначив, що ніхто з українських власників не виходив на зв'язок із представниками "ДНР".