Матіос: Напад на Бенедисюка був замовним
Головний військовий прокурор країни Анатолій Матіос розповів, що серед нападників на голову Вищої ради правосуддя Ігоря Бенедисюка були студенти та школярі, якими керували радикальні націоналістичні організації.
Напад на голову Вищої ради правосуддя Ігоря Бенедисюка мав замовний характер. Про це під час брифінгу, який транслював телеканал "112 Україна", заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос.
"Напад на голову Вищої ради правосуддя Бенедисюка Ігоря Михайловича та його дружину мав замовний характер. Замовники використовували школярів і студентів, якими зі свого боку керували члени радикальних націоналістичних молодіжних організацій", – повідомив Матіос.
Він зазначив, що напад організували з метою залякування та тиску на Бенедисюка, "що за планом замовників повинно було зашкодити його переобранню на посаду голови Вищої ради правосуддя".
Матіос розповів, що слідство встановило всіх виконавців. Серед них семеро студентів, а також двоє 16-річних школярів. Наразі встановлюють особи замовників.
За словами військового прокурора, є три версії події: помста суддів, яких відсторонили від посад під час правління Бенедисюка, і суддів, питання усунення яких наразі розглядають; а також прояв конкурентної боротьби за посаду голови ВРП.
Увечері 17 березня активісти молодіжного руху "Традиція та порядок" прийшли до будинку Бенедисюка із звинуваченнями його в корупції. Суддя застосував зброю. Про це повідомив один із учасників конфлікту Євген Карась.
У Вищій раді правосуддя заявили, що на Бенедисюка напали понад 10 осіб у балаклавах, через що він нібито і зробив попереджувальний постріл у повітря з особистої зброї.
18 березня поліція відкрила за фактом інциденту два кримінальні провадження: за ст. 296 (хуліганство) та ст. 346 (погроза або насильство щодо громадського діяча).
Президент України Петро Порошенко засудив напад на Бенедисюка. На його думку, це "не що інше, як спроба зірвати судову реформу, законсервувати той неприйнятний стан справ, залякати суддів і тих, хто бере участь у реформуванні Верховного Суду".