Медведчук поскаржився, що його доньку не впустили до Швейцарії для навчання в університеті
Дочці народного депутата від партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука анулювали візу, яку їй надали для навчання у Женевському університеті (Швейцарія). Про це він розповів 31 грудня 2021 року в інтерв'ю журналісту В'ячеславу Піховшеку на телеканалі "Перший незалежний".
Медведчук повідомив, що його дочка Дарина після закінчення школи у Києві вступила до Женевського університету, їй дали студентську візу і вона збиралася їхати на навчання у вересні 2021 року.
"Буквально за два дні до цього їй оголосили про те, що її візу анульовано. Західний світ і тут проявився", – заявив народний депутат.
Фрагмент з інтерв'ю Медведчука, в якому він розповідає про анулювання візи його доньки, розмістив у Telegram блогер Денис Казанський.
Контекст:
Медведчук – один із найбагатших депутатів Верховної Ради. Він входить до сотні найбагатших українців за версією журналу Forbes. Видання оцінило його статки в $620 млн, він посідає 12-те місце у рейтингу. Медведчук відомий своїми зв'язками з Росією.
Політик одружений утретє. Його нинішня дружина – телеведуча Оксана Марченко. У цьому шлюбі 2004 року народилася дочка Дарина. Вона хрещениця президента РФ Володимира Путіна та дружини колишнього російського прем'єра Дмитра Медведєва Світлани.
Із 2014 року Медведчук перебуває під санкціями США за підрив безпеки, територіальної цілісності та демократичних інститутів України.
У лютому 2021 року Рада нацбезпеки і оборони України вирішила ввести санкції проти 19 юридичних осіб та восьми фізосіб: п'ятьох громадян Росії (за даними ЗМІ, це менеджери активів сім'ї Медведчука ) та трьох українців – самого Медведчука, його дружини Оксани Марченко та Наталії Лавренюк, яку ЗМІ називали цивільною дружиною соратника Медведчука, нардепа від "Опозиційної платформи – За життя" Тараса Козака.
Обмеження вирішили застосувати до цих осіб на підставі розслідування СБУ за статтею про фінансування тероризму. Санкції ввели на три роки, вони стосуються всього майна, яке контролює Медведчук, повідомляли в Раді нацбезпеки. Того ж дня, 19 лютого, президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО.
У травні Медведчука та Козака повідомили про підозру за ст. 111 (державна зрада) та за ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України. Як уточнила генпрокурорка Ірина Венедіктова, підозра за ст. 438 стосується розкрадання національних ресурсів на тимчасово окупованій території Криму. У справі три епізоди, перший із них стосується допомоги Росії в отриманні нафтогазового родовища в анексованому Криму, другий – переданні спецслужбам РФ таємних відомостей про українські війська, третій – участі фігурантів у розробленні проєкту "Луч", за допомогою якого планували вербувати українських мігрантів у РФ.
У жовтні Медведчука повідомили про підозру у держзраді та підсобництві тероризму (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 28 і ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу). Кримінальне провадження стосується незаконного постачання вугілля з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей на підконтрольну уряду територію України у 2014–2015 роках.