Менше 8% українців отримують інформацію про ситуацію в Україні завдяки російським телеканалам – соцопитування
Основним джерелом інформації про ситуацію в країні є українське телебачення, при цьому майже половина громадян отримує інформацію від родичів, друзів, сусідів та колег.
7,9% громадян України отримують інформацію про ситуацію в країні завдяки російському телебаченню, 87,1% віддають перевагу українським загальнонаціональним телеканалам.
Такі результати показало соцопитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) на замовлення громадської організації "Детектор медіа". Дослідження проводилося за фінансової підтримки посольства Швеції в Україні.
Опитування продемонструвало, що 40,7% українців отримують інформацію з онлайн-ЗМІ, а 17% і 16,5% – з українських газет і радіо відповідно. При цьому майже половина громадян (47,7%) дізнаються про події в країні від родичів, друзів, сусідів та колег.
Рівень довіри до українських телеканалів серед опитаних становить 40,4% (у східних областях – 22,2%), до російських – 1,3% (0,8%).
78,7% опитаних приймають російські телеканали за допомогою супутникової антени. Однак 37,4% жителів східних областей приймають їх через аналогову антену.
За підсумками 2016 року в Україні було заборонено мовлення 76 російських телеканалів. 77-м у списку став телеканал "Дождь", заборонений у січні 2017-го. Причини блокування російських каналів: антиукраїнська пропаганда, трансляція заборонених фільмів і оригінальної російської реклами.
Зараз українським провайдерам дозволяється транслювати лише п'ять каналів з російськими ліцензіями: "Топ шоп ТВ", "Охотник и рыболов", "Наше любимое кино", "Зоопарк" и "Еврокино". Також дозволено показувати російський канал RTVi, який має британську ліцензію, пізнавальний Travel and Advenure (естонська ліцензія) і еротичний NuArt TV (латвійська ліцензія).