Мета медичної реформи полягає у тому, щоб українці жили на сім років довше, ніж вони живуть сьогодні – Гройсман
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що результатом медичної реформи має стати створення єдиної мережі лікувальних установ, де громадяни України отримуватимуть висококваліфіковану медичну допомогу.
Мета реформи системи охорони здоров'я полягає у тому, щоб громадяни України жили на сім років довше, ніж вони живуть сьогодні. Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час години запитань до уряду, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Система охорони здоров'я є дуже важливою й ключовою. Це непроста реформа, яка завжди матиме і прихильників, і людей, які її категорично заперечуватимуть. Не повинно бути самоціллю реформи скорочення кількості лікувальних закладів. Пріоритет та мета реформи полягають у наступному: українські громадяни повинні жити на сім років довше, ніж вони живуть сьогодні. І це має бути основою й метою нашої реформи", – зазначив він.
Гройсман додав, що результатом медичної реформи має стати створення єдиної мережі лікувальних установ, де громадяни України отримуватимуть висококваліфіковану медичну допомогу.
У листопаді 2016 року Кабінет Міністрів України затвердив концепцію реформування системи охорони здоров'я.
Кабмін ухвалив пакет проектів нормативних актів, зокрема зміни до положення про держреєстр лікарських засобів, а також до законодавчих актів стосовно фінансування бюджетних установ, та рішення про розподіл резерву коштів медичної субвенції із держбюджету місцевим бюджетам.
Медична реформа в Україні вводитиметься поступово впродовж трьох років. Почнуть з первинного рівня – сімейних лікарів і терапевтів. Уже в 2017 році цю категорію лікарів зобов'яжуть укладати договори зі своїми пацієнтами. Пацієнти зможуть самі вибирати лікаря, з яким хочуть укласти договір, незалежно від місця свого проживання, або ж розірвати вже підписаний, якщо будуть не задоволені якістю послуг.
Реформа системи охорони здоров'я передбачає й перехід до медичного страхування. У серпні 2016 року на розгляд Верховної Ради внесли законопроект №4981-2 про запровадження в Україні загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування з 1 січня 2018 року. Його автором є голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Ольга Богомолець.
Законопроект передбачає формування коштів на медичне забезпечення коштом "цільових страхових внесків із доходів громадян". Згідно з документом, застрахованими повинні стати всі громадяни України, зокрема пенсіонери, інваліди, студенти та діти до 16 років.