Зеленський: Мета нашої держави – абсолютно досяжна. Україна буде інтегрованою з усіма інституціями ЄС
Він зазначив, що вони обговорили законодавчі ініціативи та їхню реалізацію.
"Мета нашої держави – абсолютно досяжна. Україна буде інтегрованою з усіма інституціями та практиками Євросоюзу, набуде повноправне членство. Із нашого боку – повна готовність", – сказав президент.
12 квітня відбулося перше спільне міжкомітетське засідання українських парламентаріїв із депутатами Європарламенту, повідомляв голова українського парламенту Руслан Стефанчук. Він назвав його "історичним". За словами голови Верховної Ради, 12 квітня започаткували структурну співпрацю між комітетами парламентів.
Контекст:
Верховна Рада і Європарламент 16 вересня 2014 року синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності у повному обсязі. Стратегічний курс на членство України в Євросоюзі й НАТО закріплено у Конституції з лютого 2019 року.
28 лютого 2022 року, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ у Європейський союз за спеціальною процедурою. Незабаром такі заявки подали Грузія та Молдова.
17 червня Єврокомісія рекомендувала надати статус кандидата на вступ у ЄС Україні та Молдові, а також висунула низку умов, які Україна має виконати перед початком переговорів щодо вступу в Євросоюз.
23 червня лідери ЄС зібралися у Брюсселі на саміт, де надали Україні та Молдові статус кандидата.
Євросоюз погодився навесні 2023 року надати Україні проміжну оцінку виконання нею семи критеріїв для початку переговорів щодо вступу до Євросоюзу.
У 2023 році Україна прагне розпочати переговори про членство в ЄС, заявляв прем'єр-міністр Денис Шмигаль 3 січня. За його словами, Україна розраховує пройти шлях переговорів щодо вступу до ЄС менш ніж за два роки.