"Ми на самому початку важкої боротьби". Офіс президента роз'яснив перше запитання Зеленського
Щоразу, коли президент Володимир Зеленський пропонує посилити реакцію держави на корупцію, у відповідь від політиків лунають "численні варіанти спекулятивного "ні". Тому ухвалено рішення запитати думку народу України про необхідність введення довічного ув'язнення для топкорупціонерів, заявили в Офісі президента.
Українці, які зацікавлені в тому, щоб викорінити корупцію, 25 жовтня дадуть відповідь на запитання про посилення покарання за цей злочин, і з цим не зможуть сперечатися представники політичного середовища. Так Офіс президента пояснив, чим зумовлено винесення главою держави Володимиром Зеленським першого запитання на всенародне опитування, яке планують провести в день місцевих виборів 25 жовтня. Роз'яснення ОПУ розміщено 14 жовтня на сайті президента.
"Доводиться констатувати, що ми все ще перебуваємо на самому початку важкої боротьби з корупційними кланами, які буквально вбивають перспективи нашої економіки та віру в соціальну справедливість. Роблять державу неконкурентоспроможною. На жаль, розбудова антикорупційної інфраструктури роками затягувалася. Злочинці отримували політичне прикриття. А можливості корупціонерів ставити під сумнів діяльність антикорупційних органів прописувалися просто в законах", – стверджують в офісі.
Тільки "воля народу" дасть змогу побачити системні ефективні дії антикорупційних органів і домогтися, щоб корупціонери надовго сіли за ґрати, пояснюють в оточенні Зеленського.
"Кожного разу, коли президент пропонує політичному середовищу зробити більш жорсткою реакцію держави на корупцію, у відповідь отримуємо численні варіанти спекулятивного "ні". Тож тепер запитаємо безпосередньо в народу України. Бо це і є основа нового формату нової країни. Під час ініційованого главою держави загальнонаціонального опитування 25 жовтня перше питання стосуватиметься саме цієї проблеми: корупція і як її викоренити. Нехай свою відповідь, із якою політичне середовище вже не зможе сперечатися, дадуть усі українці, які щиро зацікавлені в тому, щоб позбутися цього ганебного явища. Щоб навіть ті корупціонери, які врятувалися від покарання за п’ять років попередньої влади, побачили: шансів у них уже ніколи не буде, а ризики зростають у багато разів", – заявляє ОПУ.
Організатори опитування розуміють, що юридичних наслідків воно не матиме, але дасть можливість громадянам висловитися так, щоб політики їх почули, ідеться в роз'ясненні.
13 жовтня Зеленський заявив, що в день місцевих виборів українцям запропонують відповісти на "п'ять важливих питань". Сьогодні він презентував перше запитання: чи потрібно ввести довічне ув'язнення за корупцію в особливо великих масштабах?
У Центральній виборчій комісії повідомили, що не займаються підготовкою опитування.
За даними ZN.UA, опитування відбудеться у форматі екзитполу – біля виборчих дільниць установлять намети, де волонтери роздаватимуть анкети людям, які приходитимуть на вибори. Джерела видання в ОПУ розповіли, що організатори хочуть надрукувати 5 млн анкет.
Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков 14 жовтня заявив, що додаткових грошей на проведення всеукраїнського опитування в держбюджеті не передбачено.