Мільярдер Бахматюк: Із 300 детективів НАБУ 130 займаються моєю справою G

Бахматюк: Ці люди уявили себе месіями, абсолютно не маючи на це права
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Український бізнесмен Олег Бахматюк заявив у інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону, що Національне антикорупційне бюро України зробило з нього головного корупціонера країни.

Бізнесмен Олег Бахматюк заявив, що був частиною української політики, як кожен підприємець, але ні у що не втручався через інстинкт самозбереження. Про це він розповів у інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.

Бахматюк зазначив, що Національне антикорупційне бюро України та його керівник Артем Ситник зробили з нього "крутого корупціонера" країни.

"Уявіть, у НАБУ працює 300 детективів, 130 із них водночас займалися моєю справою. 130 детективів. Тобто Бахматюк – це найкрутіший корупціонер у державі. Це у вас не викликає якогось подиву? Бахматюк ніколи не був міністром", – сказав бізнесмен.

Він вважає, що Ситник вирішив із ним особисто поквитатися. Глава НАБУ справив на Бахматюка під час особистої зустрічі "враження дуже підступної людини".

"Мені здається, що в нього манія величності. Знаєте, у чому проблема? Що ці люди себе уявили месіями, абсолютно не маючи на це права. Подивімося на минуле цієї людини: звичайний товариш, був у Кіровограді, потім у Києві, потроху десь працював... Його друг Калужанський теж має свою історію. І тут вони почали бути вершителями людських доль і частиною геополітичної гри. Тут їх, звісно, понесло. І вони уявили себе месіями, зірку спіймали, якщо на те пішло. Абсолютно незаслужено", – зазначив бізнесмен.

Мільярдер Бахматюк: Війна із Ситником забрала в мене більше, ніж війна з Росією. Читайте повну версію інтерв'ю

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

У листопаді 2019 року детективи Національного антикорупційного бюро України повідомили про підозру 10 фігурантів справи "VAB Банку", зокрема колишнього власника Бахматюка. Їх підозрюють у заволодінні коштами стабілізаційного кредиту цього банку на суму 1,2 млрд грн, виданого в жовтні 2014 року. За версією НАБУ, 2014 року, за 40 днів після надання кредиту, НБУ визнав "VAB Банк" неплатоспроможним, 1,2 млрд грн банк регулятору не повернув.

Бахматюк називає обвинувачення на свою адресу необґрунтованими, аргументуючи таку позицію тим, що кредит, виданий банку, використовували за призначенням.

Бізнесмен минулого року написав відкритого листа президенту України Володимирові Зеленському, у якому попросив втрутитися в ситуацію і допомогти припинити тиск силовиків на бізнес. Він заявив, що неодноразово робив пропозиції Фонду гарантування вкладів і Нацбанку України конструктивно вирішити питання із заборгованістю банку і виплатити 8 млрд грн до бюджету, залучивши механізм реструктуризації.

У червні 2020 року на виконання рішення Печерського районного суду Офіс генерального прокурора України закрив кримінальне провадження стосовно Бахматюка. Але в липні Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду задовольнила скаргу прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та скасувала закриття кримінального провадження.

Бізнесмен наразі в розшуку в Україні. Йому інкримінують дві статті Кримінального кодексу: ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ст. 209 (легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, одержаних у злочинний спосіб). Апеляційна палата ВАКС заочно його заарештувала.

У жовтні 2020 року джерело "Української правди" повідомило, що Національне антикорупційне бюро підготувало запит на екстрадицію Бахматюка з Австрії, але Офіс генпрокурора не відправив його. В Офісі генпрокурора заявили, що в ув'язненні Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про обґрунтованість процесуальних рішень у цьому кримінальному провадженні "не були відображені відомості про законність" постанови про оголошення Бахматюка в міжнародний розшук.