Міністр екології України: Реформа Державної екологічної інспекції – один із пріоритетів на 2024 рік

Держекоінспекція майбутнього – це орган із дворівневою системою контролю, пояснив Стрілець
Фото: mepr.gov.ua

У 2024 році Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів зосередиться на реформуванні Державної екологічної інспекції (ДЕІ) України. Про це 25 січня інформує сайт уряду з посиланням на заяву глави міністерства Руслана Стрільця на нараді інспекції у Хмельницькому.

"Реформа Державної екологічної інспекції України – один із пріоритетів на 2024 рік. [...] Наш трек з обрахунку збитків довкілля має світове значення – уже немає часу зволікати з реформою державного екологічного контролю. Маємо не зволікати і робити реальні кроки у реформуванні. На часі – конкретні цілі й таймлайни", – цитує Стрільця уряд.

За словами міністра, у межах реформування інспекції планують:

  • усунути дублювання функцій держконтролю іншими органами, сконцентрувати їх у межах ДЕІ та перерозподілити фінансування дублювальних органів завдяки створенню єдиного центрального органу виконавчої влади;
  • посилити репутацію екологічного інспектора (їх має бути 800, обраних на конкурсі);
  • підвищити заробітні плати (у 2024 році бюджет ДЕІ збільшено на 58%);
  • створити щонайменше 10 сучасних лабораторій по всій країні;
  • зробити застосунок "ЕкоЗагроза" основним інструментом екологічного інспектора.

"Держекоінспекція майбутнього – це орган із дворівневою системою контролю не тільки промислових підприємств або об'єктів забруднення, але й збереження живої природи", – пояснив Стрілець.