Міністр енергетики Німеччини: Транзит газу через Україну продовжиться після 2024 року
"Завдяки розвитку різних форматів співпраці ми з партнерами ЄС змогли відкрити нові можливості. І енергетичне партнерство з Україною є одним із прикладів, як ми можемо зміцнювати наші економічні зв'язки. Хочу заявити, що транзит газу через Україну продовжиться і після 2024 року",– пообіцяв німецький міністр.
Альтмаєр торкнувся теми анексії українського Криму Росією.
"Анексія створила велику проблему в регіоні, тому ЄС ввів санкції і неодноразово продовжував їх. І робитиме це доти, доки існують підстави для санкцій", – сказав він.
Контекст:
"Нафтогаз" і "Газпром" 30 грудня 2019 року підписали контракт на транзит газу на п'ять років. Мінімально гарантоване прокачування за новим договором "качай або плати" становить 65 млрд м&³3; газу в перший рік і по 40 млрд м&³3; в наступні чотири. Президент України Володимир Зеленський зазначав, що в межах п'ятирічного контракту щодо транзиту газу Україна отримає понад $7 млрд.
У 2020 році через територію України в Євросоюз транспортували 55,8 млрд м&³3; російського газу – це найнижчий показник за сім років, повідомляли 2 січня 2021 року в ТОВ "Оператор ГТС України".
В інтерв'ю "Українській правді", опублікованому 1 березня, тодішній голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявив, що компанія готова до припинення транзиту через Україну.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що Україна подасть позов до Стокгольмського арбітражу, якщо Росія зупинить транзит газу через українську ГТС.
Глава компанії "Оператор ГТС України" Сергій Макогон говорив у квітні, що "Газпром" поступово скорочує транзит газу через Україну – після запуску газопроводу "Турецький потік" транзит до Туреччини, Греції та Болгарії повністю перейшов на нові газопроводи.