Мюллер ознайомився зі свідченнями Манафорта про спір із Дерипаскою
Під час обшуку в американського політтехнолога Пола Манафорта вилучили десятки тисяч документів, зокрема його свідчення про спір із російським бізнесменом Олегом Дерипаскою. З цим документом уже ознайомився спецпрокурор Роберт Мюллер.
Спецпрокурор Роберт Мюллер, який розслідує справу про втручання Росії у вибори президента США, ознайомився зі свідченнями американського політтехнолога Пола Манафорта, а також його помічника Ріка Гейтса в судовому розгляді з російським бізнесменом Олегом Дерипаскою, повідомило 24 квітня агентство Bloomberg із посиланням на судові матеріали.
Про що йшлося в цих свідченнях, не розголошують.
У судових матеріалах зазначено, що під час обшуку в будинку Манафорта у липні 2017 року вилучили десятки тисяч документів.
У березні 2017 року Associated Press повідомляло, що з 2006-го до 2009 року Манафорт таємно працював на Дерипаску в інтересах президента РФ Володимира Путіна. За даними агентства, він розробив стратегію, яка передбачала дискредитацію антиросійської опозиції в пострадянських країнах. Дерипаска звинуватив видання в наклепі.
Телеканал NBC News зазначав, що Манафорт узяв кредити в Дерипаски на суму майже $60 млн.
The New York Times писало, що перед початком роботи у виборчому штабі Трампа у 2016 році Манафорт заборгував Дерипасці і колишньому українському нардепу від Партії регіонів Івану Фурсіну приблизно $17 млн.
30 жовтня 2017 року Манафорта і Гейтса обвинуватили у змові проти Сполучених Штатів. Їм висунули обвинувачення за 12 пунктами і відправили під домашній арешт. За даними слідства, Манафорт і Гейтс згенерували десятки мільйонів доларів доходу в підсумку їхньої роботи в Україні. Перший відмив понад $18 млн, а другий – більше ніж $3 млн.
У грудні суд дозволив Манафорту переїхати до Флориди і зобов'язав носити електронний браслет.
10 січня 2018 року компанія Дерипаски Surf Horizon Limited подала позов до Верховного суду штату Нью-Йорк до Манафорта і Гейтса. У позові зазначено, що вони у 2008 році займалися інвестиціями Surf в українську групу телекомунікаційних компаній Black Sea Cable, унаслідок чого було втрачено більше ніж $26 млн. У травні 2017 року афільована із Surf компанія Adoptol Limited нібито одержала "докази" того, що відповідачі "перенаправили собі мільйони доларів зі вказаної угоди".