Мороз: Україна – це Сомалі, тільки із 15 ядерними реакторами! Це Страшний суд G

Мороз: Виробництво електроенергії на теплових станціях знизилося на 7%
Фото: Олександр Хоменко / Gordonua.com

Недофінансування енергетичної системи в Україні становить понад $100 млрд, ситуація в галузі нагадує Сомалі, заявив у інтерв'ю головному редакторові видання "ГОРДОН" Олесі Бацман колишній голова Верховної Ради Олександр Мороз.

Ситуація в енергетиці України нагадує Сомалі, тільки з ядерними реакторами, заявив у авторській програмі головного редактора видання "ГОРДОН" Олесі Бацман на телеканалі "112 Україна" засновник Соціалістичної партії України, колишній голова Верховної Ради Олександр Мороз.

"Тут ніякого прогресу немає, адже недофінансування відновлення енергетичної системи складає більше ніж $100 млрд. Ті, хто керує, думають, як би його хтось приватизував, а той, хто приватизував, дивиться, як прибуток зняти. Ніхто ж не думає про те, що це енергетика, це високотехнологічні конструкції, їх треба постійно відновлювати! Законом спеціально передбачається і в бюджеті закладається податок на реновацію основних фондів, але нічого не використовується! Ми забули, що у нас 15 атомних реакторів. Хай би світ теж подивився: у нас же Сомалі, тільки з ядерними реакторами! Це Страшний суд", – сказав Мороз.

За його словами, виробництво електроенергії на теплових станціях знизилося на 7%.

"Що це означає на практиці? Що приблизно півтора року вся енергетична система працювала вхолосту: вугілля добувалося, перевозилося, спалювалося, просто щоб пустити дим. Ніякої користі, крім шкоди, людям це не принесло. І я ставлю питання: хто цим займається, хто керує цими процесами? Це не політична тріскотня, це те, що завтра обернеться лихом для всіх. І будь-яка влада – ця чи та, яка прийде, – змушена буде цим займатися", додав колишній спікер Верховної Ради.

Мороз: Є світовий уряд, який призначає президентів. В Америці це знають. Держдеп просто виконавець. Читайте повний текст інтерв'ю

Сомалі – східноафриканська держава, де з 1988 року триває багатосторонній збройний конфлікт. Унаслідок громадянської війни держава на довгий час фактично припинила своє існування і розпалася на безліч частин, контрольованих угрупованнями, які ворогують між собою. У серпні 2012 року Конституційна асамблея в столиці Могадішо ухвалила тимчасову конституцію, що визначає Сомалі як федерацію.