Мосійчук: Якщо є кому викрадати суддю Чауса, можна знайти й того, хто прослідкує, щоб суддю Вовка випадково збила машина
Президент України Володимир Зеленський розписався в безпомічності всієї вертикалі влади в боротьбі з корупцією, коли подав законопроєкт про ліквідацію Окружного адмінсуду, написав у Telegram колишній народний депутат від Радикальної партії Ігор Мосійчук.
"Володимир Зеленський подав законопроєкт про ліквідацію Окружного адмінсуду, фактично розписавшись у безпомічності всієї вертикалі влади та всіх призначених сюди Заходом антикорупціонерів. Є злочин – саджайте суддів у тюрми й справі кінець! Але ні – дві гучні справи "плівок [голови ОАСК Павла] Вовка" вже закінчилися пшиком, НАБУ не змогло нічого довести. Перша з них навіть не була передана до суду. А пам'ятаєте, скільки було піару? Третя справа про хабар брату судді Вовка також піде лісом – інакше суддів би просто пересаджали, а не поспіхом ліквідували суд і не створювали собі й усім купу проблем", – написав Мосійчук.
Він вважає, що голосування щодо цього законопроєкту у Верховній Раді не допоможе вирішити питання.
"Якщо навіть депутати монобільшості наберуть голоси, то суд просто перейменують і все залишиться, як є. Ніхто не наважується це сказати, але насправді єдино правильним виходом із цієї ситуації була б не ліквідація суду, а ліквідація суддів. У першу чергу того самого Вовка, який "з'їв" НАБУ, "з'їв" [директора НАБУ Артема] Ситника та доїдає зелених "реформаторів". Немає судді – немає проблеми! Хто має це робити? Ну, якщо є кому викрадати суддю [Миколу] Чауса, то, мабуть, можна знайти й того, хто прослідкує, щоб суддю Вовка випадково збила машина. Володимире Олександровичу, думайТЕ. Часу лишилось обмаль!" – резюмував політик.
Контекст:
30 липня 2020 року на сайті президента з'явилася петиція із закликом ліквідувати ОАСК "у зв'язку з повною втратою авторитету", у жовтні вона набрала необхідні для розгляду 25 тис. голосів.
13 квітня 2021 року Зеленський подав до Верховної Ради проєкт закону №5369, який передбачає ліквідацію ОАСК і створення Київського міського окружного адміністративного суду. Очікують, що парламент розгляне законопроєкт на наступному пленарному тижні.
Голова ОАСК Павло Вовк, коментуючи ініціативу, заявив, що глава держави "піддався на маніпуляції окремих активістів і за сумісництвом агентів іноземного впливу".
У самому ОАСК, реагуючи на внесений Зеленським законопроєкт, заявили, що й далі працюватимуть, оскільки на розгляді суду 45 тис. справ і матеріалів, які "самі себе не розглянуть".
26 липня 2019 року оприлюднили аудіозаписи, зроблені в кабінеті Вовка. Тоді у прокуратурі заявили, що судді ОАСК системно втручалися в діяльність вищих органів влади України. В ОАСК заявляли про грубе втручання у свою діяльність, спроби тиску на суддів і їхньої дискредитації. Вовк сказав, що обшуки в приміщенні суду – це "цирк", а записи розмов суддів, оприлюднені правоохоронцями, сфальсифіковано.
17 липня 2020 року Національне антикорупційне бюро повідомило, що правоохоронці вручили підозри Вовку й іншим суддям, а також тодішньому керівнику Державної судової адміністрації Зеновієві Холоднюку.
Вовку інкримінують ч. 3 ст. 27, ст. 351-2 (організація перешкоджання діяльності Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України), ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 375 (організація ухвалення суддею (суддями) свідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови) і ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу.
Окрім того, 7 квітня брата Вовка Юрія Зонтова й ще одного адвоката – Юрія Донця – повідомили про підозру в хабарництві. За даними слідства, вони обіцяли за $100 тис. через голову ОАСК вирішити питання з одним із суддів цього самого суду про позитивне рішення у справі за позовом підприємства.