МЗС України – країнам Каспійського регіону: Потрібно змусити РФ припинити обстріли українських міст з акваторії Каспію

Ракетні удари РФ по об'єктах цивільної інфраструктури України з регіону Каспію грубо порушують положення Конвенції про правовий статус Каспійського моря, зазначили у МЗС
Фото: depositphotos.com
Україна закликала держави Каспійського регіону "докласти максимальних зусиль", щоб змусити РФ дотримуватися міжнародно-правових зобов'язань, зокрема Конвенції про правовий статус Каспійського моря.

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України, опублікованій 30 червня на сайті МЗС.

"Пункт 2 ст. 3 конвенції передбачає "використання Каспійського моря в мирних цілях, перетворення його на зону миру, добросусідства і співробітництва, вирішення всіх питань, пов'язаних із Каспійським морем, мирними засобами". Наголошуємо, що ракетні удари, які завдає Росія по об’єктах цивільної інфраструктури українських міст із регіону Каспію,  грубо порушують положення конвенції", – зазначать у заяві.

У МЗС України закликали країни  учасниці конвенції спонукати РФ "припинити використання акваторії Каспійського моря для продовження збройної агресії проти України".

29 червня у Туркменістані відбувся Шостий каспійський саміт за участю глав Азербайджану, Ірану, Казахстану, Туркменістану та РФ.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)

Контекст:

Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого. Ракетні обстріли по всій території України війська РФ ведуть із першого дня повномасштабної війни, зокрема, запускаючи ракети з акваторії Каспійського моря.

Президент Володимир Зеленський заявляв 28 червня, що Росія запустила по території України 2811 ракет.

Із 13-го до 29 червня російські окупанти випустили по території України 202 ракети, на 120 більше, ніж за перші 12 днів місяця, повідомив 30 червня заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ Олексій Громов.

За його словами, для завдання ракетних ударів окупанти застосовують понад 50% ракет із радянських запасів, які не мають досить високої точності, внаслідок чого уражають житлові будинки у населених пунктах та інші об'єкти цивільної інфраструктури.