На допиті Богдан повідомив, що не має інформації про контакти українських посадовців із РФ – ДБР
Екскерівник Офісу президента України Андрій Богдан на допиті в Державному бюро розслідувань заявив, що не має інформації про скоєння українськими посадовими особами протиправних дій на користь іншої держави. Про це повідомили у ДБР.
Сьогодні слідчі Державного бюро розслідувань допитали колишнього голову Офісу президента України Андрія Богдана про відомі йому обставини ймовірних контактів українських посадовців із російськими органами влади, про які він повідомив у інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону. Про це йдеться в повідомленні пресслужби відомства.
"Метою допиту було з’ясування наявних у свідка достовірних даних та підтвердження здійснення українськими посадовцями можливих протиправних дій на користь іншої держави", – зазначили у ДБР.
На допиті Богдан повідомив, що такою інформацією не володіє, підтверджень і доказів у нього немає, а про ймовірні незаконні дії українських посадових осіб він дізнався з відкритих джерел і засобів масової інформації, ідеться в повідомленні.
Анонсуючи допит Богдана, у ДБР зазначали, що в інтерв'ю той "оприлюднив інформацію про нібито наявність домовленостей із російськими посадовими особами в питаннях статусу Криму, авіасполучення з Росією, обміну полоненими й низку інших домовленостей, не передбачених законами і нормативно-правовими актами або іншими директивами верховного головнокомандувача Збройних сил України".
9 вересня оприлюднили інтерв'ю Богдана Дмитрові Гордону. В інтерв'ю Богдан говорив, що іноземні спецслужби вірять в існування домовленості про спільні поступки між Україною та Росією. За його словами, цей план нібито склали за підсумками перемовин нинішнього глави ОП Андрія Єрмака з російською стороною.
"Я не бачив цього документа, але серед дипломатів і спецслужб багато разів зустрічав згадку про нього. У ньому є чи то 12, чи то 13 пунктів. Але в це вірять усі іноземні спецслужби... Це якийсь алгоритм дій. "Ми вам – кораблі, ви нам – воду у Крим, ми вам – полонених, ви нам – пряме авіасполучення. Ми вам – $3 млрд за рішенням суду, а ви нам щось", – сказав він.
Богдан також заявив, що операцію із затримання найманців російської приватної військової компанії "Вагнер" зірвала людина "із найближчого оточення" президента.
Богдана призначили главою Адміністрації Президента (згодом відомство перейменували на Офіс президента) у травні 2019 року. У лютому 2020 року президент Володимир Зеленський звільнив його з цієї посади.
Глава держави сказав, що призначення Богдана було помилкою. "Мені здається, що влада для нього не корисна, для його особистості... Вона його сильно змінює", – заявив Зеленський.