На найближчому пленарному тижні Рада розгляне законопроєкт про медичний канабіс – Железняк

Законопроєкт передбачає введення контролю за вирощуванням конопель
Фото: depositphotos.com
Верховна Рада планує найближчого пленарного тижня розглянути урядовий законопроєкт №7457 про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis). Про це 15 березня повідомив народний депутат від партії "Голос" Ярослав Железняк у Telegram.

"На найближчому пленарному тижні парламент планує розглянути [законопроєкт] №7457 щодо легалізації використання медичного канабісу", написав нардеп.

Законопроєкт передбачає введення жорсткого контролю за вирощуванням конопель, виробництвом і реалізацією препаратів із неї.

Пресслужба Міністерства охорони здоров'я України пояснювала, що медичний канабіс полегшує перебіг понад 50 патологічних станів, серед яких:

  • посттравматичні стресові розлади, зокрема, набуті внаслідок воєнних дій;
  • неврологічні захворювання;
  • захворювання травного тракту;
  • хронічний біль невропатичного походження.

Окрім того, препарати на основі канабісу застосовують у паліативній допомозі для полегшення комплексу симптомів у людей з онкологічними захворюваннями.

Контекст:

Верховна Рада кілька разів намагалася врегулювати питання легалізації канабісу. Парламент минулого скликання не встиг розглянути законопроєкт №10313, який дозволяв вирощування конопель із науковою, промисловою, навчальною та медичною метою (його зареєстрували 20 травня 2019 року, занесли до порядку денного 6 червня, але так і не винесли на голосування).

Ще один законопроєкт про легалізацію медичного канабісу розглядала Рада ХІХ скликання. Улітку 2021 року його подав президент України Володимир Зеленський, а потім Рада провалила голосування в першому читанні і скерувала ініціативу на доопрацювання.

7 липня 2022 року Кабінет Міністрів України підтримав законопроєкт "Про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) у медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих унаслідок війни".