На засіданні "стратегічної сімки" погодили квоти Порошенка, "Народного фронту" і Гройсмана у партійному списку нової політсили
У ніч на 27 лютого на засіданні "стратегічної сімки" було підписано "понятійну угоду", якою сторони розподілили квоти в партійному списку нової політсили, повідомив сьогодні "Главком".
За даними видання, умовній коаліції у складі президента України Петра Порошенка, генпрокурора Юрія Луценка і мера Києва Віталія Кличка відходить 50% потенційного партійного списку, лідерам "Народного фронту" Арсенію Яценюку та Арсену Авакову – 30%, прем'єр-міністру Володимирові Гройсману – 20%.
"Отже, формула зафіксована таким чином: 50 (президентська) – 30 (народно-фронтівська) – 20 (прем'єрська)", – пише "Главком".
В угоді передбачено, що "Народний фронт" і "Вінницька європейська стратегія" Гройсмана увіллються до загальної політичної команди, яка буде працювати не тільки на президентські, але й на парламентські вибори.
"Народний фронт" уважає, що має право вимагати свою "частку", оскільки "поховав" свій рейтинг для проведення непопулярних реформ, ідеться в матеріалі. Видання пише, що це стосується не тільки партійного списку, але й посад, які мають залишитися недоторканними після парламентських і президентських виборів. Зокрема, як зазначає "Главком", мова йде про посади двох заступників голови Національного банку України, хоча Яценюк це спростовує, а також уповноваженого з прав людини та голови Рахункової палати. За інформацією видання, існує також перелік посад, які мають розподілити в межах коаліції.
На початку вересня 2017 року видання INSIDER і "Главком" написали, що президент Петро Порошенко і його оточення домовляються з "Народним фронтом" про створення нової політичної сили.
18 вересня голова Верховної Ради Андрій Парубій підтвердив, що партії ведуть консультації про об'єднання.
11 листопада відбувся з'їзд "Народного фронту". Лідер політсили Арсеній Яценюк заявив, що очікував повної підтримки від президента, але той "зробив помилку". Екс-прем'єр заявив, що партія мала піти в опозицію до Блоку Петра Порошенка, але не вийде з коаліції заради завершення реформ. Яценюк зазначив, що "Народний фронт" має мобілізуватися, щоб узяти участь у чергових виборах до Верховної Ради, а також виборах президента України.
18 січня 2018 року головний редактор LB.ua Соня Кошкіна написала, що Порошенко провів у своїй резиденції в Гуті Івано-Франківської області зустріч із групою політичних соратників, однак лідери "Народного фронту" Арсеній Яценюк та Арсен Аваков проігнорували запрошення. За інформацією журналістки, на цій зустрічі президент запропонував секретареві Ради національної безпеки і оборони, керівникові Центрального штабу "Народного фронту" Олександру Турчинову очолити його штаб з обрання на другий строк. Кошкіна писала, що секретар РНБО у відповідь висунув Порошенку низку умов.
5 лютого видання INSIDER написало, що лідери Блоку Петра Порошенка і "Народного фронту" відновили переговори про створення єдиної політичної сили.