НАБУ підозрює заступника міністра агрополітики в махінаціях із закупівлею гуманітарки. У міністерстві заявили про "арифметичну помилку"
Національне антикорупційне бюро 24 серпня повідомило про підозру першого заступника міністра аграрної політики і продовольства та колишнього заступника міністра економіки у зловживаннях на 62 млн грн під час закупівлі продуктів для гуманітарної допомоги. У Мінагрополітики заперечують причетність чинного заступника міністра до махінацій.
За даними НАБУ, перший заступник міністра реалізував схему із закупівлі продуктів для потреб обласних військових адміністрацій за завищеними удвічі-утричі цінами. Купували їх коштом "Укрзалізниці", а ціни завищували через те, що купували польські продукти через контрольовану фірму-посередницю. Через цю угоду з березня до серпня 2022 року "Укрзалізниця" зазнала збитків на 28,8 млн грн.
Також бюро повідомило про ще одну аналогічну схему, але вже із закупівлею товарів у Туреччині. У цьому епізоді НАБУ нарахувало 33,7 млн грн збитків.
За підсумками цих двох епізодів АТ "Укрзалізниця" зазнала збитків у розмірі 62,5 млн грн. Про підозру зараз повідомили двох осіб, а саме:
- першого заступника міністра аграрної політики і продовольства – ч. 2 ст. 364 КК України;
- ексзаступника міністра економіки – ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 364 КК України.
25 серпня у Мінагрополітики відповіли на заяву НАБУ. У відомстві уточнили, що підозру оголосили заступнику міністра Тарасу Висоцькому і вона стосується закупівлі макаронів.
"Обґрунтовуючи підозру, слідство зазначає, що вартість макаронних виробів станом на березень – травень 2022 року варіювалася від 33,65 грн до 36,89 грн. Разом з тим, слідство не враховує, що Державна служба статистики України за період із березня до травня 2022 року надає ціни по макаронах із твердих сортів пшениці за 500 г, а здійснювалася закупівля 1 кг, а тому ціна становила понад 72 грн за кг, що виключає збитки. Очевидно, що зазначена важлива арифметична помилка має бути слідством врахована і виправлена", – зазначають у міністерстві.
У Мінагрополітики також наполягають, що Висоцький не визначав умов угод і постачальників, а лише погоджував рахунки на оплату.
Крім того, у міністерстві зазначають, що під час обшуку Висоцький добровільно надав слідчим мобільний телефон із робочим листуванням щодо цього питання, а внутрішнє службове розслідування Мінагрополітики не виявило жодних порушень у його діях.