НАБУ про обшук у Пімахової: Попередня кваліфікація злочину – прийняття пропозиції та одержання неправомірної вигоди
Національне антикорупційне бюро України підозрює першого заступника голови Державної міграційної служби Діну Пімахову в участі у злочинній схемі з легалізації іноземних громадян на території України.
Національне антикорупційне бюро України проводило обшук у першого заступника голови Державної міграційної служби України Діни Пімахової в межах кримінального провадження за фактами прийняття пропозиції, а також одержання неправомірної вигоди, повідомляє прес-служба НАБУ у Facebook.
"24 січня 2018 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури здійснюють низку слідчих дій (обшуків) у рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактами прийняття пропозиції, а також одержання неправомірної вигоди службовою особою Державної міграційної служби України, яка займає особливо відповідальне становище. Попередня правова кваліфікація кримінального злочину – ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою)", – сказано в повідомленні.
За даними слідства, організована група, до складу якої, імовірно, входили посадовці Державної міграційної служби, "із залученням керівників та співробітників Головного управління ДМС у Києві запровадила злочинну схему легалізації іноземних громадян на території України, у тому числі вихідців із країн Близького Сходу".
На думку детективів НАБУ, за грошову винагороду видавали посвідки на проживання, а також оформляли українське громадянство з використанням підроблених документів із подальшим видаванням паспортів громадян України та закордонних паспортів.
"Обшуки здійснюються з метою пошуку та вилучення грошових коштів, імовірно, отриманих службовою особою ДМС та іншими службовими особами як неправомірна вигода, а також виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення. Детективи НАБУ розпочали досудове розслідування у кримінальному провадженні 28 листопада 2017 року на підставі матеріалів, отриманих за результатами проведення спеціальної операції під прикриттям, яку було припинено в листопаді минулого року через втручання Генеральної прокуратури та Служби безпеки України", – додали у відомстві.
24 січня Пімахова заявила, що закону не порушувала ніколи, і під час обшуку співробітники НАБУ не виявили у квартирі нічого протизаконного.
29 листопада 2017 року у прес-службі Держміграційної служби повідомили, що під час спроби передати хабар у розмірі $15 тис. Пімаховій Служба безпеки України затримала агента НАБУ.
Чиновниця розповіла, що познайомилася з чоловіком, котрий відрекомендувався Сергієм Тітєнковим, який протягом кількох місяців спілкування пропонував їй вирішити низку питань, пов'язаних із "незаконною легалізацією іноземних громадян на території України". За словами Пімахової, вона відмовилася. Заступник голови ДМС додала, що тільки під час затримання дізналася, що Тітєнков причетний до НАБУ.
Керівник бюро Артем Ситник розповів, що операція НАБУ щодо Пімахової тривала з весни 2017 року. За його словами, детективи задокументували факт корупції Пімахової ще кілька місяців тому, хоча сама вона написала заяву у СБУ щодо провокації хабара. У НАБУ також заявили, що Генеральна прокуратура України та СБУ незаконно втрутилися в спецоперацію бюро, спрямовану на виявлення учасників організованого злочинного угруповання в Держміграційній службі, і назвали такі дії правоохоронців "диверсією".
12 грудня 2017 року генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що підтримає притягнення до відповідальності за корупцію Пімахову, але відповідного кримінального провадження поки не відкрито.
15 грудня 2017 року керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України Назар Холодницький заявив, що кримінальне провадження щодо Пімахової було зареєстровано, але його не можна довести "до логічного завершення", оскільки антикорупційні органи не зможуть довести провину чиновника в суді.