НАБУ заявило про втручання Венедіктової в розслідування справи Микитася. За даними Бутусова, вона перешкодила затриманню Татарова
Національне антикорупційне бюро 2 грудня заявило, що Офіс генерального прокурора перешкоджає притягненню до відповідальності фігурантів справи про розкрадання коштів Нацгвардії.
У релізі НАБУ йдеться, що генпрокурорка Ірина Венедіктова ввечері 1 грудня "таємно, не ставлячи до відома самих процесуальних керівників, без вивчення матеріалів кримінального провадження, за відсутності будь-яких правових підстав, тобто всупереч вимогам Кримінального процесуального кодексу України" замінила процесуальних керівників у кримінальному провадження про хабар за одержання недостовірної експертизи про розмір збитків, завданих Нацгвардії.
"Як результат – детективи НАБУ та прокурори САП не змогли в передбачені законом терміни здійснити заплановані слідчі і процесуальні дії, а саме – повідомити про підозру ще одному, вже третьому, ймовірному учаснику вказаного злочину – експосадовцю державної компанії "Укрбуд", – повідомили в НАБУ.
Імен підозрюваних у бюро не називали, але відомо, що в цьому провадженні фігурують екснардеп Максим Микитась та, за даними ЗМІ, заступник глави Офісу президента Олег Татаров. "Українська правда" писала, що до призначення в Офіс президента Татаров був адвокатом і представляв інтереси "Укрбуду", а також працював у фірмі юристом.
Сьогодні на засіданні Вищого антикорупційного суду обрали запобіжний захід для заступника директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України Костянтина Дубоноса, який також фігурує у справі Микитася.
Слідство вважає, що експерт в обмін на паркомісце вартістю 250 тис. грн забезпечив для екснардепа одержання недостовірної експертизи. Як сказав на засіданні прокурор, Татаров міг вести переговори про хабар.
Головний редактор видання "Цензор.НЕТ", журналіст Юрій Бутусов заявив 1 грудня, що Татарову "найближчим часом" вручать підозру. Але сьогодні він повідомив: операцію із затримання заступника глави ОПУ зірвано.
"Венедіктова усунула від справи Татарова всіх чотирьох прокурорів САП, які вели справу, і зробила процесуальним керівником саму себе. Це просто безпрецедентно! Сьогодні о 10.00 детективи НАБУ мали затримати заступника глави ОП Олега Татарова. Однак жодних слідчих дій здійснити не змогли", – написав Бутусов у Facebook.
За даними журналіста, 1 грудня в Офісі президента глава держави Володимир Зеленський провів нараду у справі Татарова, і в ОПУ вирішили "захищати його, нібито у НАБУ немає достатніх доказів".
Кримінальне провадження, у межах якого нібито ведуть розслідування щодо Татарова, було відкрито ще 2019 року. Головного його фігуранта – колишнього народного депутата й ексдиректора компанії "Укрбуд" Микитася – підозрюють у махінаціях із закупівлею квартир для Нацгвардії.
За версією слідства, Нацгвардія і компанія-забудовник Микитася "Укрбуд" уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали побудувати житловий комплекс – там Нацгвардія мала отримати 50 квартир і 30 паркомісць. Однак у 2016–2017 роках сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилася від квартир і паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку на околиці Києва. Експертиза засвідчила, що вартість квартир на околиці на 81 млн грн менша за ту, в яку оцінили квартири на Печерську.
Микитасю інкримінують ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (співучасть у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним через зловживання службовим становищем). Загалом у справі фігурує восьмеро осіб.
Зараз екснардеп перебуває в СІЗО – 27 листопада цього року строк його тримання продовжили до 24 грудня.
Про те, що Зеленський призначив заступником глави Офісу президента Татарова, який курирував усі справи проти активістів Євромайдану, стало відомо 5 серпня. За часів ексміністра внутрішніх справ Віталія Захарченка Татаров був заступником начальника Головного слідчого управління МВС.
Слідчий ГУ МВС України Олег Татаров став відомим своїми коментарями подій, які відбувалися на Майдані.
Татарову належать висловлювання про те, що один з активістів "Автомайдану" Дмитро Булатов перед своїм викраденням купив ноутбук на кошти "Автомайдану".