НАБУ розслідує справу стосовно Татарова, який критикував Ситника – ЗМІ

За даними ЗМІ, Татаров (на фото) дізнався про прослуховування НАБУ і звернувся по допомогу до Єрмака, але не дістав підтримки
Скріншот: UA:Перший / YouTube
Наприкінці листопада заступник глави Офісу президента Олег Татаров заявив, що голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник має піти у відставку. 1 грудня "Українська правда" повідомила, що заява Татарова пов'язана з тим, що НАБУ проводить стосовно нього розслідування і прослуховує його, про що заступник глави ОП дізнався.

Національне антикорупційне бюро проводить розслідування стосовно заступника керівника Офісу президента України Олега Татарова. Про це "Українській правді" повідомили джерела у правоохоронних органах.

Розслідування стосується ймовірної причетності Татарова до фальсифікації експертизи у справі екснардепа і ексдиректора компанії "Укрбуд" Максима Микитася, якого підозрюють у привласненні коштів Нацгвардії.

До призначення в Офіс президента Татаров був адвокатом і, зокрема, представляв інтереси "Укрбуду", а також працював у фірмі юристом. За даними видання, антикорупційні органи вважають, що на прохання забудовників Татаров міг домовитися про написання позитивної для фірми експертизи. Її зробив Київський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр Міністерства внутрішніх справ. Згодом в "Укрбуд" посилалися на цю експертизу, яка нібито засвідчила відсутність збитків.

НАБУ надали дозвіл суду на проведення негласних слідчих дій, тобто прослуховування Татарова, зазначають журналісти.

"Татаров дізнався про прослуховування від Служби безпеки України і після цього звертався за допомогою до керівника ОП Андрія Єрмака. Не отримавши підтримки, заступник Єрмака вирішив дати інтерв'ю, у якому сказав, що голова НАБУ Артем Ситник "не має морального права очолювати антикорупційне відомство держави і має піти", – зазначає "Українська правда".

Одне із джерел видання звертає увагу, що Татаров усе ще має адвокатський статус, хоча термін дії його свідоцтва зупинено. Прослуховування адвокатів можливе лише за погодженням генеральної прокурорки Ірини Венедіктової. Водночас детективам НАБУ не давали дозволу від неї, а їхні дії погоджував прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

За словами співрозмовника "Української правди", це може поставити під сумнів законність доказів, зібраних стосовно Татарова.

Водночас, за даними УП, позиція НАБУ і САП полягає в тому, що недоторканність не поширюється на адвокатів, чиє свідоцтво зупинили.

Провадження, у межах якого нібито проводять розслідування стосовно Татарова, відкрили ще 2019 року. Головного його фігуранта – Микитася – підозрюють у махінаціях із закупівлею квартир для Нацгвардії.

За версією слідства, Нацгвардія і компанія-забудовник Микитася "Укрбуд" уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини потрібно було побудувати житловий комплекс – там Нацгвардії мали виділити 50 квартир і 30 паркомісць. Однак у 2016–2017 роках сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилася від квартир і паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку на околиці Києва. Експертиза засвідчила, що вартість квартир на околиці на 81 млн грн менша від тієї, у яку оцінили квартири на Печерську.

Наразі Микитась у СІЗО – 27 листопада цього року строк його утримання продовжили до 24 грудня.