Найєм: Удалося запобігти зливу кримінальної справи про побиття. За рішенням генпрокурора провадження вже забрали у міську прокуратуру
Нардеп від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм висловив надію, що в новій групі прокурорів у справі про його побиття не виявиться друзів підозрюваних.
Народний депутат від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм написав у Facebook, що "зливу" справи про його побиття вдалося запобігти, оскільки провадженням тепер займатиметься інша група прокурорів.
"Завдяки нашій із вами пильності вдалося запобігти стовідсотковому зливу кримінальної справи. Ще першого ж дня, коли ми отримали виписку з реєстру досудових проваджень, виявилося, що низка прокурорів Шевченківського району перебуває у тісному дружньому зв'язку із підозрюваним-утікачем. Один є родичем їхнього партнера по бізнесу, а другий – уже після того, як отримав на руки нашу справу, – зустрічався з родичами втікача. Чому прокурори не заявили про наявний конфлікт інтересів і не взяли самовідводу, думаю, повинна з'ясувати кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокуратури, куди ми обов'язково звернемося. Проте вчора за рішенням генерального прокурора справу вже забрали у міську прокуратуру, і, сподіваюся, у новій групі прокурорів не виявиться друзів підозрюваних", – зазначив він.
Нардеп розповів, що поки йому трохи боляче читати і писати.
Він також прокоментував інформацію, що в Азербайджані відпустили підозрюваного у цій справі: "Тим часом, якщо вірити журналістам, азербайджанська влада відпустила четвертого підозрюваного, тому що українська сторона не надала повного пакета екстрадиційних документів і тексту підозри. У Генпрокуратурі запевняють, що це не так, і абсолютно всі (!) необхідні документи надіслано до Баку своєчасно. Навіть більше, в української сторони є ще 40 днів для додаткового інформування про деталі справи. У будь-якому разі залишається питання, чому азербайджанський суд відпустив підозрюваного, враховуючи висунуті йому обвинувачення. Мабуть, даються взнаки особливості прорадянського синдрому і дрібна помста за не виданих Україною опозиціонерів".
Найєм повідомив, що протягом п'яти останніх днів на його електронну пошту від імені різних організацій регулярно надходять листи "з вимогою вгамуватися, забрати заяву тощо".
"Я не буду повторювати тут погрози собі і моїм родичам; оперативно визначити точно, від кого вони надходять, неможливо. Звісно, ми передаємо усі ці матеріали слідству, але на всяк випадок мої адвокати та близькі наполягали звернутися по державну охорону, яку надала Національна поліція. До речі, по охорону звернувся не як депутат, а як звичайний громадянин згідно зі статтею 129 Кримінального кодексу", – написав нардеп.
Інцидент за участю Найєма стався увечері 30 квітня в центрі Києва. Депутат стверджує, що не поступився дорогою автомобілю, який порушував правила дорожнього руху, і викликав поліцію. Друзі водія побили політика. Йому зламали щелепу.
1 травня глава поліції Києва Андрій Крищенко заявив, що серед учасників конфлікту було двоє громадян Росії та один українець. Їх затримано та поміщено в ізолятор тимчасового тримання.
2 травня Шевченківський суд відправив під цілодобовий домашній арешт громадянина РФ Магомеда-Саліха Саїтова, а також призначив нічний домашній арешт для громадянина України Ахмета Саїтова і громадянина РФ Умала Тімербулатова.
За даними МВС України, четвертий учасник бійки Магомед-Амін Саїтов одразу після інциденту купив в інтернеті квиток на літак і вилетів із Києва до Баку. Удару Найєму в обличчя, за попередніми даними, завдав саме він. 1 травня Національна поліція України оголосила Магомеда-Аміна Саїтова в розшук. 5 травня міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що підозрюваного затримали в Азербайджані.
7 травня стало відомо, що азербайджанські правоохоронці відпустили Саїтова через брак необхідних документів з української сторони. За даними INSIDER, ГПУ повторно звернеться до азербайджанських колег щодо питання його екстрадиційного арешту.
"Українська правда" писала, що прокурор Київської місцевої прокуратури №10 Даур Агрба, у віданні якої було провадження про побиття Найєма, може бути наближений до бізнесу родини Саїтова. Видання зазначало, що у прокурорів у цій справі сумнівні зв'язки.