Найєм: Є всі шанси побачити під Верховною Радою масовий протест слідчих, прокурорів і суддів
Життя тисяч співробітників правоохоронної системи з п'ятниці перетвориться на пекло, тому що парламент не зміг скасувати поправку Лозового. Про це написав нардеп Мустафа Найєм.
У Верховній Раді не думали про наслідки проваленого голосування з питання обмеження дії поправки Лозового, яка максимально ускладнює роботу слідчих органів і судів. Про це написав у Facebook народний депутат від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм.
"У нас був "помаранчевий" Майдан, "податковий" Майдан, Євромайдан, а тепер є всі шанси побачити під Верховною Радою масовий протест слідчих, прокурорів і суддів", – вважає політик.
Парламент сьогодні зміг вирішити питання кадрових призначень, тому що за ними стояли політичні домовленості, а інтереси правоохоронців захистити не зумів, констатував Найєм.
Він зазначив, що сьогодні у парламенту вистачило голосів на призначення нового голови Нацбанку, голови Рахункової палати та омбудсмена, причому повноваження їх попередників уже давно закінчилися.
"Це нікого не хвилювало, поки не з'явився привід поторгуватися за портфелі. На скасування вбивчих поправок Лозового до Кримінального процесуального кодексу, які вже завтра перетворять життя тисяч слідчих, прокурорів, суддів і потерпілих на пекло, голосів у Верховній Раді не вистачило. Тому що це не про посади, потоки та портфелі", – нарікає Найєм.
"Плювати. Зате потім ми будемо жерти землю і тягати корів на трибуну", – додав він.
3 жовтня 2017 року Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроект №6232 "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів".
Нардеп від Радикальної партії Андрій Лозовий додав у документ поправку 109, якою внесено зміни до ст. 219 Кримінального процесуального кодексу України. Строк досудового розслідування тяжких або особливо тяжких злочинів буде обмежено шістьма місяцями – від моменту встановлення особи підозрюваного до винесення підозри. Зараз максимальна тривалість розслідування становить в особливих випадках 15 років.
1 березня 2018 року голова Національної поліції України Сергій Князєв заявив, що Верховна Рада повинна внести зміни в Кримінальний процесуальний кодекс до 15 березня, інакше роботу правоохоронної системи буде паралізовано.
Він звертав увагу, що за новими нормами, слідчих підрозділів поліції позбавляють можливості звертатися в місцевий суд для одержання дозволу для проведення обшуку, тимчасового вилучення майна, накладення арешту, обрання запобіжного заходу, призначення експертиз.
5 березня голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький припустив, що поправку Лозового була внесено спеціально, щоб паралізувати роботу українських правоохоронних органів.
15 березня Рада відхилила законопроект, який скасовує дію найбільш спірних положень нової редакції Кримінального процесуального кодексу.