Найєм: Матіос виявився не настільки завбачливим, аби припустити, що суди відпустять злочинців
Народний депутат від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм заявив, що готовий "підставити плече" головному військовому прокурору України Анатолію Матіосу, який не здогадався, що суди відпустять підозрюваних податківців під заставу.
Нардеп від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм у своєму Facebook написав відповідь головному військовому прокурору України Анатолію Матіосу, який саркастично заявив, що в Печерський районний суд Києва з'їжджаються народні депутати України, щоб підтримати військових прокурорів під час обрання запобіжного заходу для затриманих податківців часів президентства Віктора Януковича.
"Матіос поскаржився, що прогресивна громадськість не відгукується на його заклик прийти під Печерський суд, де обирають міру запобіжного заходу затриманим на вертольоті податківцям. Моя відповідь – мій підпис під законопроектом, який надалі не дасть змоги судам відпускати під заставу підозрюваних у незаконному збагаченні, підкупі і даванні хабара (злочинів, передбачених ч. 2–4 ст. 368, ст. 382-2 і ч. 2–4 ст. 368-3)", – розповів він.
Нардеп зазначив, що військовий прокурор повинен був передбачати, що суди відпустять затриманих.
"Досвідчений юрист і прокурор пан Матіос виявився не настільки завбачливим, щоб припустити, що нереформовані суди часів Віктора Януковича, очевидно, шукатимуть будь-яку можливість законно відпускати злочинців часів Віктора Януковича. Чи то забракло досвіду, чи то не було мотивації про це думати – вабили вертольоти", – заявив він.
Нардеп запевнив, що готовий "підставити плече" прокурору, однак зробив зауваження Матіосу, який у своєму повідомленні використав картинку з написом "Пох...й цунамі! Мао з нами!".
"Хотілося б передати прокурорському балагуру, що систематичною згадкою до діла і не до діла дітородного органа він дискредитує співробітників прокуратури і Національну поліцію України", – підкреслив він.
24 травня в 15 областях України провели одночасно 454 обшуки в межах кримінального провадження щодо колишніх чиновників податкових адміністрацій, яких підозрюють у причетності до організації та функціонування схем ухилення від сплати податків – "податкових майданчиків". Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос заявив, що за схемою стояв екс-міністр доходів та зборів України Олександр Клименко, який перебуває в міжнародному розшуку.
Загалом, за даними Авакова, затримали 25 у минулому податкових високопосадовців.
Видання "Цензор.НЕТ", посилаючись на власні джерела, склало список затриманих.
Усіх підозрюваних авіатранспортом доставили в Київ для обрання запобіжного заходу.
Під особисте зобов'язання випустили колишнього начальника Державної податкової інспекції Подільського району Києва Олексія Ярошенка, екс-голову податкової Криму Костянтина Циркуна, колишнього керівника харківської податкової Андрія Криволапова та екс-начальника Державної податкової інспекції в Шевченківському районі Києва Віктора Башука.
Чотирьох затриманих відпустили, призначивши застави: колишньому голові Луганської обласної державної адміністрації та екс-керівникові податкової служби Луганської області Олександру Антіпову – 15 млн грн, екс-начальнику Державної податкової інспекції у Святошинському районі Києва Юрію Мостіпану – 1 млн грн, екс-голові податкової адміністрації Полтавської області Володимиру Задорожному – 12 млн грн, колишньому начальнику Дарницької податкової адміністрації в Києві Юрію Кравченку – 1 млн грн.
Екс-голів Державної податкової адміністрації в Дніпропетровській області Сергія Шинкаренка і в Харківській області Станіслава Денисюка заарештували із правом внесення застави в розмірі 100 млн грн. Також суд на два місяці заарештував екс-голову податкової адміністрації Полтави Богдана Лизуна та екс-голову Державної податкової інспекції Приморського району Одеси Ольгу Фролову. Лизун може вийти з-під арешту під заставу у розмірі 3 млн грн, Фролова – 2 млн 999 тис. грн.