Наливайченко: Офшор, якому належала Липецька фабрика, ввіз в Україну картини на 180 млн грн для потреб очолюваного Гладковським консульства
За словами кандидата у президенти, лідера руху "Справедливість" Валентина Наливайченка, офшорна компанія Vernon Holding Ltd, якій, серед іншого, належала Липецька кондитерська фабрика "Рошен", ввезла в Україну 45 картин всесвітньо відомих художників вартістю 180 млн грн. Він повідомив, що роботи оформляли на консульство Республіки Сейшельські Острови, коли почесним консулом був нинішній перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський.
Офшорна компанія Vernon Holding Ltd, яка володіла Липецькою кондитерською фабрикою Roshen, ввезла в Україну картини на 180 млн грн для потреб почесного консульства Республіки Сейшельські Острови в Україні, яке тоді очолював чинний перший заступник секретаря Ради нацбезпеки та оборони Олег Гладковський. Про це 28 лютого розповів кандидат у президенти, лідер руху "Справедливість" Валентин Наливайченко в ефірі програми "Право на владу" на телеканалі "1+1", фрагмент якого опублікували у Facebook.
"За допомогою офшору Vernon Holding Ltd, який володів Липецькою кондитерською фабрикою ["Рошен"] у Росії і належав [нинішньому президенту України Петрові] Порошенку та [бізнесмену Олегові] Гладковському, бізнесмени купляли на найбільших аукціонах світу найдорожчі картини... і завозили їх в Україну, оформляючи на почесне консульство Сейшельських Островів, коли почесним консулом був саме Гладковський", – сказав Наливайченко.
За його даними, так в Україну ввезли 45 картин, серед яких твори Казимира Малевича, Іллі Рєпіна, Костянтина Коровіна, Івана Айвазовського, Ісаака Левітана та інших.
На офіційному сайті кандидата йдеться, що роботи ввозили в Україну тимчасово, "для демонстрації під час проведення дипломатичних зустрічей".
За словами Наливайченка, британська спецслужба з боротьби зі злочинністю задокументувала ці порушення у 2006 році і зараз вимагає провести розслідування.
Політик заявив, що картини "зникли" з консульства й опинилися у приватних колекціях людей, які фігурують у розслідуванні, пов'язаному з корупцією в "Укроборонпромі", а також у колекції президента України Петра Порошенка.
"Очевидно, що картини придбано на кошти нелегального походження, ввезено під прикриттям консульської установи і податків під час їх ввезення в Україну не було сплачено", – зазначив він.
За словами Наливайченка, ідеться тільки про один з епізодів діяльності офшорної компанії.
За даними журналістів програми "Наші гроші", фігуранти схеми розкрадання коштів в оборонному комплексі України заробили щонайменше 250 млн грн під час війни на Донбасі. Журналісти стверджують, що учасники групи за допомогою фірм-прокладок скуповували контрабандою вживані запчастини до військової техніки в Росії й у два – чотири рази дорожче перепродували їх заводам "Укроборонпрому". Такою "прокладкою" був зокрема завод "Кузня на Рибальському", який до 2018 року належав Порошенку.
Згідно з розслідуванням, у схемі брали участь Олег Гладковський, його син Ігор і директор "Укроборонпрому" Павло Букін. Гладковського-старшого на час розслідування усунули від виконання обов'язків першого заступника секретаря РНБО.