"Намагаються підкинути свого гівна". Депутатам від "Слуги народу" дали поради, як коментувати новини про експертизу голосів Порошенка і Байдена на "плівках Деркача" – ЗМІ

Інформація про експертизу розмови Байдена (ліворуч) і Порошенка (праворуч) з'явилася у ЗМІ 2 квітня
Фото: EPA

Депутатам фракції "Слуги народу" радять називати інформацію про експертизу голосів президента США Джо Байдена і п'ятого президента України Петра Порошенка в межах справи про плівки нардепа Андрія Деркача "вкиданням", повідомляє "Бабель".

Аналітичний та інформаційний відділи фракції "Слуги народу" підготували для нардепів ефірні тези, як коментувати повідомлення про те, що Держбюро розслідування нібито замовило експертизу голосів на плівках позафракційного нардепа Андрія Деркача. Документ з ефірними тезами для депутатів опинився в розпорядженні "Бабеля".

Інформацію про цю експертизу 2 квітня оприлюднило видання "Цензор.НЕТ", посилаючись на свої джерела. За даними журналістів, слідчих цікавить експертиза розмови, в якій нібито президент США Джо Байден вимагав від п'ятого президента України Петра Порошенка націоналізації "ПриватБанку".

Депутатам фракції "Слуги народу" радять говорити, що "показово" для цього "вкидання" вибрали 2 квітня – коли відбулася перша розмова президентів Зеленського і Байдена.

"Очевидно, що це намагання спотворити враження від розмови двох президентів. На жаль, бачимо, що гонитва за власною політичною вигодою для Порошенка і його соратників не знає червоних ліній. Навіть у відносини з Америкою вони й досі намагаються підкинути свого гімна", – зазначено в тезах.

Окремо йдеться про те, що тільки представники правоохоронних органів можуть знати, що відбувається в межах проваджень, а спекуляції на цій темі шкодять інтересам України.

Автори документа зазначають, що потрібно встановити, хто і для чого зробив запис цієї розмови Байдена і Порошенка та передав його Деркачеві. Також ідеться про те, що Порошенкові треба розповісти, чи робили ці записи з його відома, хто відповідав за їхнє зберігання і що з ними могло статися наприкінці його президентського строку.

"Наскільки можемо зрозуміти з офіційних повідомлень США із цього приводу, вони вважають, що це сильно відредаговані копії ймовірних записів розмов між тодішніми посадовцями", – підкреслюють автори.

Деркач у травні, червні, липні і вересні 2020 року опублікував чотири партії записів нібито телефонних переговорів п'ятого президента України Порошенка, які той вів у 2015–2016 роках із різними політиками. Зокрема, було опубліковано нібито записи розмов із тодішнім віцепрезидентом США Байденом.

На записах люди з голосами, схожими на голоси пороша і Байдена, обговорювали відставку тодішнього генерального прокурора Віктора Шокіна та отримання Києвом кредитних гарантій від США на суму $1 млрд. Деркач вважає, що Байден міг чинити тиск на керівництво України.

20 травня генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова зареєструвала кримінальне провадження щодо Порошенка. Провадження відкрили за ст. 111 (державна зрада) і ст. 364 (зловживання владою) Кримінального кодексу України.

США назвали Деркача "активним російським агентом" і ввели проти нього санкції за спробу вплинути на вибори президента.