Нардеп Абрамович запропонував повернути держрегулювання цін на соціально значущі продукти

Ігор Абрамович: Розроблений мною законопроєкт передбачає, що націнка до відпускної ціни виробника не може перевищувати 15%
Фото: fakty.ua
Держава має відновити регулювання цін на харчові продукти, які мають суттєву соціальну значущість, заявив "24 каналу" нардеп від "Опозиційної платформи – За життя", заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ігор Абрамович. Він прокоментував зареєстрований у парламенті проєкт закону №6374-1 свого авторства, який передбачає таку ініціативу.

Нардеп зазначив, що в Україні значно зросли ціни на продукти, також на доступність продовольчих товарів вплинула епідемія коронавірусної інфекції.

"На жаль, ціни на переважну більшість продуктів харчування з початку року зазнали суттєвого здорожчання. Для прикладу, овочі з так званого борщового набору в середньому подорожчали у 2,6 раза, а приготування олів'є українцям обійдеться на 24,6% дорожче, ніж рік тому. Очевидно, такий ріст цін не може безслідно відобразитися на купівельній спроможності громадян. Тим паче в період пандемії, коли в силу обмежувальних заходів значна частина громадян залишилася без стабільної роботи та, відповідно, доходу", – розповів Абрамович.

Нардеп запропонував законодавчо обмежити торгову націнку на соціально значущі харчові продукти.

"Розроблений мною законопроєкт передбачає, що націнка до відпускної ціни виробника не може перевищувати 15%. Тобто супермаркети більше не зможуть спекулювати на ціні продуктів харчування з метою одержання високих прибутків", – заявив політик.

Абрамович додав, що питання стабілізації цін на продукти харчування не врегулюють лише цим обмеженням.

"Очевидно, що для того, щоб ціни на продукти харчування стали більш доступними для соціально незахищених категорій громадян, маємо комплексно підійти до вирішення зазначеного питання. В даному контексті, на мій погляд, необхідно переглянути ставку податку на додану вартість, яка включається в ціну таких товарів та, відповідно, перекладається на кінцевого споживача", – сказав він.

Нардеп нагадав, що влітку 2020 року разом з іншими нардепами від ОПЗЖ він зареєстрував проєкт закону №3811– він пропонує ввести нульову ставку ПДВ на продукти харчування, ліки та житлово-комунальні послуги у тому випадку, коли їх продають пенсіонерам, людям з інвалідністю, безробітним, багатодітним та малозабезпеченим сім'ям, дітям-сиротам та внутрішньо переміщеним особам.

"Зрозуміло, тільки комплексний підхід до вирішення даного питання дозволить не лише стабілізувати ціни на соціально-значущі продукти, а й, що найважливіше, зробити їх справедливими та доступними для громадян", – наголосив Абрамович.

Контекст:

В Україні скасували державне регулювання цін на продукти харчування з 1 липня 2017 року. Відповідну постанову №394 Кабінет Міністрів України ухвалив 7 червня.

Державне регулювання цін на період надзвичайної ситуації у зв'язку з пандемією коронавірусу на низку товарів уряд України ввів у середині квітня 2020 року.

Під держрегулювання в Україні підпадають ціни на гречку, цукор, борошно вищого ґатунку, вітчизняні макарони, молоко жирністю 2,5% у плівці, житньо-пшеничний хліб, курячі яйця першої категорії, курка в тушці, вершкове масло жирністю 72,5% та мінеральна вода без газу. З медичних виробів обмеження поширюються на медичні маски та рукавички. З 18 травня 2020 року компанії зобов’язані декларувати подорожчання роздрібних цін на такі товари понад 5%.