Нардепка Буймістер: Україна відмовляється виконувати договір до Енергетичної хартії! Мін'юст про це вказує прямим текстом

Людмила Буймістер: Мене неймовірно вразила спроба міністерства заборонити мені як народному депутату України говорити про злочинне ставлення держави до іноземних інвесторів. Ви тільки подивіться на це нахабство

Фото: Olexandra Gumeniuk / Facebook

У Міністерстві юстиції ніхто не хоче думати про те, що боргова криза і впровадження акцизного збору на "зелену" енергію призведе до того, що ця ціна для України буде непосильною, заявила народна депутатка від "Слуги народу" Людмила Буймістер у своєму Facebook.

"Офіційно. Україна відмовляється виконувати договір до Енергетичної хартії. Міністерство юстиції про це вказує прямим текстом на мій запит щодо ситуації з першим арбітражем із боку інвестора в "зелену" енергетику – Modus Energy. "Позиція України в межах арбітражного провадження полягає в запереченні всіх заявлених позивачем порушень Україною зобов'язань, узятих за договором до Енергетичної хартії", – процитувала вона відповідь.

Буймістер підкреслила, що на цей договір спирається литовський інвестор у своєму позові, оскільки держава гарантувала виконання своїх зобов'язань щодо розвитку поновної енергетики.

"І конкретно від виконання цього договору і власних зобов'язань держава ухиляється вже більше року. Ще мене неймовірно вразила спроба міністерства заборонити мені як народному депутату України говорити про злочинне ставлення держави до іноземних інвесторів. Ви тільки подивіться на це нахабство. "...Для недопущення втрат державного бюджету внаслідок програшу інвестиційних спорів звертаємося із проханням заздалегідь погоджувати з Мін'юстом будь-які публічні заяви і позиції/відповіді, що стосуються вищезгаданого арбітражного провадження". Вважаю, що така кричуща відповідь буде дуже знаковою для іноземних інвесторів, які ще вагаються щодо подальших дій і переговорів з урядом. Тепер вони краще розумітимуть, що криється за обіцянками Кабміну", – заявила нардепка.

Вона зазначила, що Мін'юст захищатиме інтереси держави за будь-яку ціну, але в міністерстві ніхто не хоче думати про те, що боргова криза і впровадження акцизного збору на "зелену" енергію призведуть до того, що ця ціна для України буде непосильною, "а народ України втратить перспективи отримувати чисту енергію".

"Судячи з останніх заяв послів, інвесторів і енергетиків, усе йде саме до цього. Хотілося б отримати відповідь і від [прем'єр-міністра] Дениса Шмигаля на питання, як так сталося, що за його прем'єрства країна вперше була втягнута в арбітражний процес із боку іноземного інвестора в "зелену" енергетику. Однак це моє питання він залишив без уваги, як і численні листи посольств, і тих же інвесторів. Тому я можу сказати відверто – за кризу в "зеленій" енергетиці та зрив усіх домовленостей із ЄС Денис Шмигаль буде на 100% нести власну політичну відповідальність. У свою чергу "високопрофесійна" позиція Дениса Малюськи щодо міжнародних арбітражів показує, що нам, народу України, треба буде ще довго розплачуватися за ці багатомільярдні рішення", – підсумувала Людмила Буймістер.

Контекст:

Влада в Україні хоче ввести акцизний податок на продаж "зеленої" електроенергії, зараз пропонують широкий діапазон ставки – від 3,2% до 40%, точні цифри ще обговорюють, писала 22 березня "Економічна правда". У ЄБРР розкритикували плани України ввести акциз на "зелену" енергію.

Законопроєкт №5600 Кабміну з цією нормою зареєстрували у Верховній Раді 2 червня. У пояснювальній записці йдеться про те, що його мета – забезпечення збалансованості бюджетних надходжень "завдяки підвищенню ефективності використання економічних ресурсів країни", а також усуненню прогалин чинного законодавства.

Співголова комітету з питань податкової політики Американської торговельної палати в Україні Михайло Поляков заявив, що запропонований Кабінетом Міністрів законопроєкт містить неприйнятні для бізнесу норми. Поляков вважає, що законопроєкт порушує принцип стабільності податкового законодавства.