Нардеп Чумак: Депутат і на дві тисячі не напрацював? Це думка популістів!
Зарплата народного депутата в 17 тисяч гривень у межах світових стандартів, а людина, яка ухвалює державні рішення, не може одержувати зарплату менше ніж водій трамвая, вважає позафракційний нардеп Віктор Чумак.
Висока відповідальність і ненормований робочий день нардепів заслуговують на зарплату в 17 тисяч гривень, таку думку в коментарі виданню “ГОРДОН” висловив позафракційний народний депутат Віктор Чумак.
"Ця зарплата втричі менша, ніж була в мене тоді, коли я прийшов до Верховної Ради – тепер судіть самі. Коли я прийшов до Ради у 2012 році, у мене була зарплата 17 тисяч гривень, у 2014 році вона стала 6,5 тисяч. Але треба враховувати рівень інфляції – усе подорожчало фактично втричі, а рівень зарплати впав утричі. Виходить, для народних депутатів зарплата зменшилася вдев'ятеро – утричі зменшилася, і ще втричі впала споживча спроможність. Тому 17 тисяч гривень – досить нормальна зарплата, на яку можна більш-менш прожити", – відповів Чумак на запитання, чи достатньо йому зарплати нардепа.
На думку народного депутата, така зарплата – у межах усіх світових стандартів. Оклад парламентаря в усіх країнах – від двох-двох з половиною до семи середніх зарплат у країні.
Відповідаючи на запитання про можливі настрої суспільства, Віктор Чумак зауважив: "Нормальне суспільство реагує на підвищення зарплати нардепам нормально. Для того, щоб були якісь високі вимоги до депутата, у нього має бути висока зарплата. А ті, хто каже, що нардеп і на дві тисячі не напрацював, – це популісти".
"Якщо порівняти нашу зарплату з іншими країнами, або перевести її в євро чи в долари, вийде найменша зарплата в Європі. У нас немає жодних пільг, надбавок та безкоштовних проїздів – ми все це вичистили. Залишилися тільки кошти на відрядження – 2230 гривень на місяць для польотів та переїздів країною. А є депутати, яким треба їздити до округу чотири рази на місяць. Він приїхав сюди, оселився до готелю – це витрати йому теж треба компенсувати", – вважає народний депутат.
Суспільство має розуміти, що воно обирає людей, і ці люди одержують зарплату. Крім того, ця зарплата має бути відповідною до його витрат, зазначає Чумак.
"Люди бачать картинку – у залі люди посиділи та розійшлися. Вони ж не бачать решти, що залишається за кадром. Вони вважають, що коли ми ходимо на ефіри, у тому числі до вас, – ці піар, а це робота! Інтерв'ю, ефіри – це робота для доведення своєї політичної позиції. Ось у мене зараз вибір – або залишитися сидіти в теплій залі, або їхати під Київраду на мітинг, бо там стоять наші виборці", – каже він.
На думку Чумака, середня зарплата в країні має бути 10–13 тисяч гривень, тобто 500–600 доларів. Тоді можна говорити про зарплату депутата в 1200–1600 доларів. "Але поки що 17 тисяч гривень. Знижувати зарплату депутата, який ухвалює державні рішення, на рівень менший, ніж у водія трамвая, це теж не дуже правильно", – підсумував депутат.
20 квітня стало відомо, що Володимир Гройсман останнім своїм рішенням на посаді речника Верховної Ради відновив розмір зарплати народних депутатів на рівні 17 650 грн.
У розпорядженні від 14 квітня, опублікованому на сайті Верховної Ради, Гройсман скасував свої рішення від 16 та 28 квітня 2015 року, які встановлювали зарплату нардепів на рівні 6109 грн та скорочували фонд оплати праці їхніх помічників. Натомість, ексспікер забезпечив виплати народним депутатам відповідно до рішень Верховної Ради від квітня 2000 року та розпорядження голови Верховної Ради від вересня 2005 року.
Підвищення зарплати нардепам – "дуже серйозне й неправильне рішення", таку думку висловив народний депутат від Опозиційного блоку Вадим Рабінович.