Нардеп Кучеренко: Рахункова палата перевірить бонуси і премії керівництву НКРЕКП
Чи ефективно використовують бюджетні гроші для виплати бонусів, премій і надбавок керівництву Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, перевірить Рахункова палата. Про це у своєму Facebook повідомив перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань енергетики, нардеп від "Батьківщини" Олексій Кучеренко.
"Спрямував звернення на Рахункову палату й щиро сподіваюся, що Рахункова палата перевірить ефективність витрати бюджетних коштів на незрозумілі бонуси керівництву НКРЕКП, надбавки, премії й додаткові оплачувані відпустки. Можливо, тоді ми отримаємо відповідь, як так трапилося, що в коронавірусну кризу, коли доходи більшості населення скоротилися, зарплата нелегітимних членів НКРЕКП виросла у два рази", – написав політик.
Він додав, що Рахункова палата також має проаналізувати ефективність дій НКРЕКП. Кучеренко переконаний, що низку рішень ухвалювали з безліччю порушень і вони призвели до збитків державних підприємств і втрат для держбюджету.
"Пропоную розпочати з визначення збитків від створених регулятором схем "торгівлі повітрям". Дати оцінку ноу-хау під назвою "настанова НКРЕКП", яку регулятор вигадав, аби вплинути на порядок використання кредитних коштів державним підприємством "Гарантований покупець". Конкретні приклади найбільш кричущих зловживань я надав Рахунковій палаті", – заявив Кучеренко.
Народний депутат написав, що очікує на оцінку суми збитків.
"Я особисто вважаю членів та членкинь цього органу непрофесійними імітаторами та корупціонерами", – заявив Кучеренко.
Члени тарифної комісії Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, за 2020 рік почали одержувати вдвічі більшу зарплату, ніж раніше. Як з'ясував за даними реєстру декларацій "Главком", зараз їхня зарплата становить до 200 тис. грн на місяць.
Портал зазначає, що теперішній склад Нацкомісії призначили в жовтні 2019 року.
"За перший рік роботи комісії всі державні енергетичні компанії отримали рекордні збитки, а загальні борги на енергоринку сягнули 80 млрд грн", – написав "Главком".