НКРЕКП скоює державну зраду, покриваючи імпорт електроенергії із РФ та Білорусі – нардепка
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), фактично вчиняє державну зраду, покриваючи імпорт електроенергії з Росії та Білорусі на тлі зупинки українських електростанцій. Про це заявила в ефірі телеканала "Україна 24" народна депутатка від "Слуги народу" Людмила Буймістер.
"Сьогодні національний регулятор, на мою думку, скоює державну зраду. Тому що на тлі того, що у нас профіцит потужностей у системі, тобто в нас занадто багато електроенергії, вони планують завозити з Білорусі. Із російської атомної електростанції, побудованої "Росатомом". Тобто ми як країна вбиваємо власну генерацію, ми позбавляємо робочих місць власних енергетиків, ми розвалюємо свою енергетичну систему в інтересах країни-агресора", – зазначила нардепка.
За її словами, постачання російської електроенергії є елементом гібридної війни, яку Росія веде проти України, і мета цієї війни – зірвати інтеграцію України в Європейську енергосистему і встановити тотальний контроль над українським енергоринком.
"Це послідовна низка кроків, які призводять до втрати енергетичної незалежності держави. Такі дії – це пряма загроза національній безпеці, сьогодні я це можу заявити з упевненістю. А розмовляємо ми про Європу, про інтеграцію, про те, що ми рухаємося в Європу. Як ми туди будемо рухатися? Із вимкненими атомними блоками та "зеленими" електростанціями й імпортом електроенергії з Білорусі? Хто нас там таких чекає?" – додала Буймістер.
1 лютого на сайті НЕК "Укренерго" з'явилася інформація про те, що Україна відновила імпорт електроенергії з Росії в обсязі 200 МВт-год. За даними "Інтерфакс-Україна", двом українським компаніям дали доступ до імпорту.
Із 3 січня 2021 року Україна відновила закупівлю електроенергії в Білорусі з АЕС у місті Островець. 2019 року народний депутат від "Європейської солідарності", член міжфракційного депутатського об'єднання "Енергетична незалежність і безпека України" Михайло Бондар заявляв, що за імпортом електроенергії з Білорусі може бути приховано непряме постачання з Росії.
Перед цим, з осені 2019 року, після чотирирічної перерви Україна імпортувала електроенергію із РФ. Це стало можливим унаслідок внесення правки в ухвалений 18 вересня 2019 року закон України "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії".
До березня 2020 року, коли знову ввели заборону, було імпортовано понад 1 млрд кВт-год, прямі збитки енергосистеми від такого постачання оцінюють у 3 млрд грн, писав "Мінпром". За розрахунками Міністерства енергетики та захисту довкілля України, держава витратила на ці закупівлі 5 млрд грн, писало hromadske.