Нардеп Лубінець закликав не допустити обрання Гречківського до Вищої ради правосуддя на другий строк
Генпрокуратура підозрює члена Вищої ради правосуддя України Павла Гречківського в отриманні $0,5 млн хабара, нагадав народний депутат України від Блоку Петра Порошенка Дмитро Лубінець. Він підкреслив, що Конституція України прямо забороняє чинним членам Вищої ради правосуддя України бути обраними в раду двічі.
Член Вищої ради правосуддя України (ВРПУ) Павло Гречківський, підозрюваний Генеральною прокуратурою України в отриманні $500 тис. хабара, збирається повернутися у ВРПУ на другий строк, заявив народний депутат України від Блоку Петра Порошенка Дмитро Лубінець на брифінгу у Верховній Раді 5 лютого. Трансляцію вів у YouTube телеканал "Рада".
Політик нагадав, що ст. 131 Конституції України забороняє двічі бути обраним до складу Вищої ради правосуддя.
"Але це не про пана Гречківського. Горе-юрист стверджує, що у зв'язку з тим, що 2017 року внаслідок судової реформи Вищу раду юстиції було реорганізовано у Вищу раду правосуддя, він має право балотуватися на другий строк. Хочу офіційно заявити, що повноважень органу та його членів не було припинено і скасовано. І Гречківський пробув у складі ВРПУ повний строк", – підкреслив нардеп.
Він заявив, що на 15–16 лютого заплановано з'їзд адвокатів України, на якому вони оберуть своїх представників до ВРПУ. За даними Лубінця, з'їзд відбудеться на території приватного гірськолижного комплексу закритого типу "Плай" у селі Плав'я Сколівського району Львівської області.
"Закритий комплекс має приватну воєнізовану охорону і систему обмеження доступу на територію, що відкидає можливість громадського контролю і присутність небажаних для адвокатів – учасників з'їзду журналістів і представників громадськості. Така таємничість заходу, як і сама персона Павла Гречківського, суттєво підривають авторитет української влади. Поза всяким сумнівом, повторне нелегітимне обрання Гречківського членом ВРПУ поставить під сумнів легітимність усієї Вищої ради правосуддя та її членів. Закликаю компетентні органи не допустити антиконституційних дій Гречківського", – сказав політик
Лубінець уважає, що в такий спосіб Гречківський збирається уникнути кримінальної відповідальності.
"Гречківського Генпрокуратура об'єктивно підозрює у шахрайстві та отриманні через посередників хабара у розмірі $0,5 млн в обмін на винесення судом першої інстанції рішення на користь компанії "Богодар". Це той самий Гречківський, щодо злочинних дій якого я особисто передав у правоохоронні органи заяву про вчинення злочину, а саме – про завдання державі збитків у розмірі 31 млн грн, які на момент вчинення злочину (2012 рік) були еквівалентні $4 млн", – сказав народний депутат.
У серпні 2016 року Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження проти Гречківського. Йому вручили підозру у вимаганні хабара.
3 жовтня 2017 року ГПУ передала в суд матеріали розслідування щодо судді. "Його було викрито на отриманні неправомірної вигоди в сумі $500 тис. за вплив на винесення судом першої інстанції рішення на користь суб'єкта господарювання і залишення рішення в силі судами апеляційної та касаційної інстанцій", – повідомляла прес-служба відомства.
Адвокат судді заявляв, що в матеріалах справи немає "жодних доказів провини" Гречківського.
30 жовтня Шевченківський районний суд Києва визнав невинними Гречківського та арбітражного керівника Олега Шкляра. Суд постановив, що докази вини підозрюваних було отримано внаслідок провокації. Прокурори заявили, що подаватимуть апеляцію на це рішення.