Нардеп Рабінович заявив, що нейтральна і незалежна Україна – єдиний шлях розвитку країни
Україна не мусить погоджуватися на подачки та укладати економічні угоди, які їй не вигідні, заявив народний депутат, лідер партії "За життя" Вадим Рабінович.
Україна має зберігати нейтралітет у зовнішній політиці і керуватися тільки своїми інтересами, заявив народний депутат, лідер партії "За життя" Вадим Рабінович в авторській програмі "Хто кому Рабінович" на телеканалі "112 Україна".
"У нас мають бути свої – проукраїнські інтереси. На сході і на заході, на півночі і на півдні для нас важливий тільки проукраїнський інтерес. Тому наша дружба з будь-якою країною, наші відносини з будь-якою державою і системою мають ґрунтуватися тільки на тому, наскільки це вигідно Україні. Це і є правильною проукраїнською позицією. Я знайомий із лідерами, може, десятка найбільших країн Європи. І кожен із них дуже добре ставиться до інших країн, зокрема до України. Але він любить, захищає і працює на благо своєї країни. І ось це нам треба взяти насамперед за основу. Усі рішення влади мають бути проукраїнськими. Вони мають бути продиктовані інтересами своєї країни, свого народу. Не чужого і не на потребу комусь іншому", – упевнений нардеп.
Політик уважає, що нинішній шлях – одна з причин економічних проблем країни.
"Нам не потрібно укладати економічні угоди, які не вигідні нам, лише тому, що там, на Заході, нам усміхаються. Нам не треба йти на поводі, щойно нас ваблять якимись мінімальними подачками. Україні потрібна зовсім інша система. І ми її називаємо. Це нейтральна незалежна Україна – Швейцарія Східної Європи. І зараз усе більше політиків розуміє, що це єдиний нормальний вихід для нашої країни. Нинішня влада спробувала побудувати країну по-іншому, у неї не вийшло – це вже зрозуміло. Зрозуміло з кишень українців, які влада спустошує, щоб набити свої", – підкреслив лідер партії "За життя".
Рабінович уважає, що Україні під силу довести мінімальну пенсію до $400, а мінімальну зарплату – до $600–800.
"Я хочу ще раз навести ті базові цифри, на які має рівнятися керівництво країни. Цифри свідчать про те, що держава вже нормально почувається і починає розвиватися. Мінімальна базова пенсія має бути $400. Без цього пенсіонер не зможе гідно прожити. А якщо він буде знати, що не зможе гідно прожити – навіщо він буде працювати? Для чого він має все життя працювати на свою країну, яка не може забезпечити йому гідну старість? Тому $400 має бути пенсія. Отже, приблизно $600–800 має бути мінімальна зарплата українця. Найменша зарплата на Заході вже 1,5 тис. Скажіть, а чому наша влада вважає, що це занадто багато для нас? Чому інші можуть, а ми так не можемо? У новому році ми все зможемо!" – упевнений лідер партії "За життя".
6 грудня 2016 року Верховна Рада України ухвалила рішення про підвищення мінімальної зарплати з 1 січня 2017 року до 3200 грн. Міністр фінансів України Олександр Данилюк сказав 11 вересня, що мінімальну зарплату в Україні з 1 січня 2018 року планують підвищити до 3723 грн.
14 червня на засіданні Кабінету Міністрів України прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що допускає зростання середньої зарплати до 10 тис. грн у середньостроковій перспективі. 4 грудня президент України Петро Порошенко виступив за підвищення мінімальної заробітної плати в Україні до 4100 грн.
Мінімальна пенсія з 1 жовтня 2017 року становить 1452 грн.