Нардеп від "Слуги народу" Семінський зірвав очну ставку у справі про своє викрадення – ЗМІ

Семінський стверджує, що його викрали 2012 року
Фото: pravda.com.ua
Інформагентство "РБК-Україна" 24 травня повідомило, що народний депутат від "Слуги народу" Олег Семінський разом із нардепом від "Опозиційної платформи – За життя" Нестором Шуфричем приїхали на очну ставку у справі про нібито викрадення Семінського, але зірвали її.

За інформацією агентства, очна ставка відбувалася в той самий час, коли в Апеляційному суді Києва розглядали зміну запобіжного заходу нардепу від ОПЗЖ Вікторові Медведчуку.

"Тим часом в Офісі генерального прокурора відбувалися не менш цікаві події. За інформацією видання, там була організована очна ставка між Семінським і Рудьковським. Примітно, що на слідчий захід Семінський з’явився не сам, а в компанії депутата від ОПЗЖ Нестора Шуфрича, який, за наявною інформацією, часом навіть намагався перехоплювати ініціативу у слідчого", – пише "РБК-Україна".

Автори статті зауважують, що під час очної ставки Шуфрич підтвердив, що в період, коли Семінського нібито викрали, – з 2012-го до 2015 року – він насправді перебував за кордоном.

"Але сам слідчий захід при цьому закінчився нічим. Шуфрич поїхав на суд у справі Медведчука, щоб спробувати взяти колегу по фракції на поруки. Слідом за ним поїхав і Семінський", – указано в матеріалі.

На очну ставку прийшов ексміністр транспорту Микола Рудьковський, але вона "була фактично зірвана", роблять висновок журналісти.

Контекст:

У лютому 2012 року Семінський виїхав із роботи, потрапив у подлаштовану ДТП, його викрали невідомі озброєні люди в масках. Визнаного судом зниклим безвісти Семінського звільнили у травні 2015 року. Тоді він був головою компанії "Нафтогазвидобування" і згодом неодноразово стверджував, що замовником його викрадення був Рудьковський.

3 березня Рудьковському вручили повідомлення про підозру у цьому кримінальному провадженні. Ексміністр звинувачує Семінського у вимаганні.

Коментуючи кримінальну справу проти себе, Рудьковський заявляв, що це – пряме вимагання з боку Семінського його частки в компанії "Нафтогазвидобування". За словами Рудьковського, Семінський працював найманим директором "Нафтогазвидобування", отримував високу зарплату, однак коли з'ясувалося, що неефективне управління привело компанію до великих збитків та боргів і її необхідно продати, незадовго до угоди зник. 25 лютого 2021 року СБУ заявила, що розкрила викрадення Семінського.

"Семінський каже: якщо ти перепишеш ["частку в "Нафтогазвидобуванні"], я піду в прокуратуру, дам свідчення, що ти мене не викрадав. Справу закриють, і все. А якщо ні – у нас у прокуратурі все схоплено, приїдеш в Україну, ми тебе посадимо. Доти, доки не перепишеш те, що ми хочемо", – розповідав Рудьковський в інтерв'ю Дмитрові Гордону.

Ексміністр звернувся з відкритим листом до президента України Володимира Зеленського, де виклав усі обставини цієї історії, але лист залишився без відповіді.

Рудьковський заявив 10 березня, що Семінський "ніколи не був власником або акціонером "Нафтогазвидобування", але постійно і протиправно вимагав частку" в компанії, погрожуючи заявити, що в його викраденні винен Рудьковський.

Кримінальна справа проти Рудьковського має всі ознаки замовної, а сам факт викрадення Семінського є невстановленим, вважає адвокат юридичної компанії "Катеринчук, Моор і партнери", кандидат юридичних наук Микола Катеринчук.

Видання "Цензор.НЕТ" опублікувало розшифрування розмови ексдиректора "Нафтогазвидобування", а зараз – нардепа від "Слуги народу" Семінського з Андрієм Мельником, який є підозрюваним у справі про викрадення Семінського. У цій розмові співрозмовники, зокрема, обговорили зустріч із Медведчуком і Шуфричем, щоб вони взяли участь у розділі частки Рудьковського в компанії "Нафтогазвидобування".

Семінський, з огляду на записи, опубліковані "Цензор.НЕТ", просив Мельника дати необхідні йому свідчення в суді й пояснив, що суть його конфлікту з Рудьковським полягає в тому, що той не віддав йому 10% акцій "Нафтогазвидобування", хоча зізнався, що не мав на них документів.

"Рудьковський, почувши про звинувачення, повернувся з-за кордону і сам ініціював співпрацю зі слідством. Крім того, що звинувачення абсолютно безпідставні, у документах справи немає жодного доказу мотиву і провини Рудьковського. А відсилання до екзотичних аргументів, як-то позиція екстрасенсів із ТВ-шоу по фотографії заявника, узагалі є юридичним ноу-хау", – заявив адвокат ексміністра Микола Катеринчук у коментарі "РБК-Україна".