Нардеп Вінник повідомив, що ГПУ відкрила провадження за статтею "держзрада" через дії екс-міністрів оборони
4 лютого генпрокурор Юрій Луценко заявляв, що колишнім міністрам оборони України та начальникам Генштабу у 2000–2014 роках може загрожувати підозра за статтями "недбалість" і "державна зрада". Нардеп від Блоку Петра Порошенка Іван Вінник повідомив, що кримінальне провадження за статтею "держзрада" щодо екс-голови оборонного відомства України, за даними Генпрокуратури, відкрито.
Генеральна прокуратура України повідомила про відкрите кримінальне провадження за статтею "державна зрада" у зв'язку з діями колишніх міністрів оборони України, які призвели до зниження обороноздатності країни. Про це заявив нардеп від Блоку Петра Порошенка, голова тимчасової слідчої парламентської комісії з розслідування розкрадань у Міноборони Іван Вінник на засіданні комісії 20 лютого, повідомило агентство "Інтерфакс-Україна".
"Тривала дискусія про те, чи не містять дії попередніх міністрів оборони складу злочину, який кваліфікується за ст. 111 (державна зрада). Із листа, який отримав [парламентський] комітет із нацбезпеки та оборони від Генеральної прокуратури, нам стало відомо, що наразі таке провадження за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) зареєстровано", – сказав Вінник.
Інформацію про відкриття провадження у коментарі агентству УНН 20 лютого підтвердила речниця генпрокурора Лариса Сарган. Також вона повідомила, що Генеральна прокуратура в межах цих проваджень зробила запит у парламентський комітет із національної безпеки і оборони за архівними матеріалами 2012 року.
У травні 2014 року Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження проти колишніх керівників Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних сил за підозрою в тому, що своїми діями на цій посаді вони знижували рівень обороноздатності держави. Серед підозрюваних називали екс-міністрів Павла Лебедєва, Дмитра Саламатіна, Михайла Єжеля та Анатолія Гриценка.
7 червня 2018 року Рада створила ТСК для розслідування розкрадань у Збройних силах України.
Члени комісії мали перевірити законність переведення майна Міноборони у статус надлишкового, обґрунтованість вартості відчуженого майна, а також земельних ділянок, які належали Міноборони і були відчужені, перевірити цільове використання коштів, виділених на сферу оборони, ініціювати питання про притягнення винних до відповідальності.
Комісія мала подати звіт про результати розслідування через шість місяців від дня її створення. 6 грудня 2018 року парламент продовжив роботу комісії ще на шість місяців.
На засіданні комісії 4 лютого 2019 року генпрокурор Юрій Луценко заявляв, що колишнім міністрам оборони України та керівникам Генштабу у 2000–2014 роках може загрожувати підозра за статтями "недбалість" і "державна зрада".