Нардепи хочуть декриміналізувати сотні корупційних справ, зокрема схеми "Роттердам+" і махінації в "Укрнафті" – Центр протидії корупції
Ідеться про поправку до законопроєкту №8235. Як зазначають у ЦПК, сам законопроєкт має внести суто технічні зміни до Кримінального кодексу.
"Однак народні депутати намагаються використати його, щоб декриміналізувати численні злочини з уже визначеними підозрюваними чи звинуваченими в корупції, які зараз розслідують НАБУ та САП або вже розглядає Вищий антикорупційний суд", – упевнені в організації.
Зробити це, на думку антикорупціонерів, депутати хочуть через поправку до ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою чи службовим становищем). Її під час підготовки проєкту на розгляд вніс один із депутатів – Григорій Мамка з нині забороненої ОПЗЖ.
Мамка запропонував змінити цю статтю так, щоб зі складу злочину у вигляді зловживання владою або службовим становищем прибрали випадки, коли посадовець зловживає владою не на свою користь, а на користь третіх осіб.
У ЦПК вважають, що ця поправка допоможе звільнити від потенційної відповідальності, зокрема, фігурантів таких справ:
- справи "Роттердам+", де посадовців НКРЕКП підозрюють у незаконних рішеннях на користь групи компаній ДТЕК Ріната Ахметова. За висновком слідства, схема завдала шкоди державі приблизно на 40 млрд грн;
- справи посадовців "Укрнафти", яких підозрюють у діях на користь третіх осіб, зокрема групи бізнесмена Ігоря Коломойського. Дії завдали державі збитків на понад 13 млрд грн;
- справи екскерівника ДФС Романа Насірова, якого підозрюють у зловживанні владою на користь екснардепа Олександра Онищенка. Справа наразі на фінальній стадії розгляду у ВАКС.
"У разі ухвалення правки в запропонованій редакції ці та сотні інших корупційних справ за цією статтею доведеться закрити. Уже оголошені ВАКС вироки в більшій кількості справ за цією статтею буде скасовано", – пояснили у ЦПК.
Антикорупціонери зазначили, що вже сьогодні поправку має розглядати профільний правоохоронний комітет парламенту і цього тижня законопроєкт розглядатиме парламент до другого читання.