Нардепи Лерос і Юрченко побилися в кулуарах Верховної Ради
Депутати Гео Лерос та Олександр Юрченко, яких виключили із парламентської фракції "Слуга народу", влаштували бійку у Верховній Раді. Лерос повідомив, що Юрченко накинувся на нього "з кулаками і ксенофобськими висловами". А той заявив, що Лерос напав на нього ззаду і бив ногами по голові.
Позафракційний народний депутат Олександр Юрченко, якого підозрюють в отриманні хабаря, 5 листопада написав у Facebook, що у Верховній Раді на нього напав інший позафракційний нардеп Гео Лерос. Раніше обидва парламентарі входили до фракції "Слуга народу", але були виключені з неї.
"Близько 11.30 на мене у Верховній Раді напав брехло та провокатор Гео Лерос. Ось так виглядає тиск на народних депутатів у 2020 році. Бійки, провокації, погрози... Вони намагаються вже усунути мене не тільки політично, але й фізично. Завтра ця скажена собака буде кидатися ще на когось", – зазначив Юрченко.
Нардеп Лерос 5 листопада повідомив, що Юрченко накинувся на нього "з кулаками та ксенофобськими висловами".
"Коли злочинців не саджають у в'язницю, а відпускають голосувати у Верховну Раду за інтереси Офісу президента, ми отримуємо бандитську державу. Учора з хабарника Юрченка, як із собаки, зняли браслет, сьогодні ця скажена потвора кинулась на мене з кулаками та ксенофобськими висловами. Я не буду повторювати сказані ним слова, бо це неприємно для психіки будь-якої адекватної людини", – підкреслив Лерос.
На відео, яке Лерос опублікував трохи пізніше, Юрченко каже, що Лерос напав на нього ззаду і бив ногами по голові.
"Хтось відпрацьовує новий "шматочок пирога", – прокоментував Лерос свій пост.
Народна депутатка від "Європейської солідарності" Вікторія Сюмар також написала про конфлікт, який стався між Юрченком і Леросом.
"У Раді пристрасті не згасають. У кулуарах сумновідомий депутат Юрченко побився з Гео Леросом... Юрченко вважає, що саме Лерос зашкодив його репутації, а не "переговори про хабар у 40 млн". Історія з Юрченком – це яскравий приклад реальної "антикорупційної політики" діючої влади", – вважає Сюмар.
21 вересня 2020 року Вищий антикорупційний суд України заарештував Юрченка до 9 листопада з можливістю вийти під заставу 3 млн грн. За даними Національного антикорупційного бюро, нардеп "у завуальованій формі" попросив передати йому через посередника $13 тис. за внесення пропозицій до законопроєкту щодо сфери побутових відходів, і згодом $200 тис. для підкупу народних депутатів – членів профільного комітету Ради.
Генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала підозра Юрченку 17 вересня. Цього самого дня Юрченку вручили підозру, виключили з фракції "Слуга народу", а також допитали в НАБУ та Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує "більше показових посадок" у корупційних справах і що Юрченко "обов'язково сяде в тюрму".
У суді Юрченко заперечував звинувачення у хабарництві й називав себе борцем за справедливість.
25 вересня за Юрченка внесли заставу, і він вийшов з СІЗО. Тоді на нього наділи електронний браслет. 4 листопада з нардепа браслет зняли.
Фракція "Слуга народу" 1 вересня виключила Лероса зі свого складу. Це сталося після того, як на засіданні Ради він дорікнув Зеленському в тому, що до влади не прийшли обіцяні нові обличчя, а Єрмака назвав "агентом ГРУ Російської Федерації". Лерос заявив, що саме Зеленський доручив Єрмаку "виконувати всю брудну корупційну роботу".