Нардепи створять ТСК для розслідування витрат із COVID-фонду – Геращенко
"Прийнято рішення, опозиційні фракції зареєструють ТСК із використання "ковідного" фонду для того, щоб дослідити, куди ці гроші пішли", – заявила Геращенко.
На момент написання новини проєкту постанови про створення відповідної ТСК на сайті парламенту не було.
Контекст:
Верховна Рада України у квітні 2020 року внесла зміни до держбюджету, якими схвалила створення фонду боротьби з коронавірусною інфекцією. Спочатку уряд пропонував закласти до фонду 97,1 млрд грн, але нардепи зменшили розмір фонду до 64,7 млрд грн. До кінця 2020 року загальний обсяг фонду становив 80,9 млрд грн, касові видатки – 66,5 млрд грн, повідомило Міністерство фінансів.
Гроші з фонду спрямовували на допомогу громадянам, зокрема похилого віку, у зв'язку з негативними наслідками поширення на території України коронавірусу; на одноразову допомогу членам сімей працівників закладів охорони здоров'я, які загинули від COVID-19; інші заходи, створені задля боротьби зі спалахом інфекції. Крім того, кошти фонду витрачали на будівництво і ремонт доріг, а також на підтримку підприємців та громадян, які втратили роботу через жорсткий карантин.
Детальні дані про те, як розподіляли та на що витрачали гроші фонду, наведено у презентації на сайті Міністерства фінансів України. Згідно з ними, найбільшу суму (39,7%, або 26,4 млрд грн) витратили на "стимулювання економіки". Ще 29,2% (19,4 млрд грн) пішли на сферу охорони здоров'я, 19,3% (12,8 млрд грн) – на соцзахист. Найбільший розпорядник коштів – Мінінфраструктури, МОЗ – на другому місці.
Повідомляли, що Державна аудиторська служба України за підсумками перевірки використання коштів спецфонду боротьби з коронавірусом 2020 року виявила фінансові порушення на суму 406,8 млн грн.
Голова Державної аудиторської служби Геннадій Пліс в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" стверджував, що 124 млн грн із фонду зникли. Ці гроші у службі вважають викраденими.