"Навіть читати цього не хочу". Омелян пов'язав із політикою справу НАБУ про незаконне збагачення
Коментуючи справу НАБУ про його незаконне збагачення, міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявив, що в Україні справи відкривають проти тих, хто йде проти системи.
Міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявив, що не має бажання читати матеріали справи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) нібито про незаконне збагачення. Про це він сказав в інтерв'ю УНІАН, яке опублікували 1 лютого.
"Я для себе одразу прийняв рішення, що не буду приділяти цьому великої уваги. Є адвокати, які згодилися допомогти, тому вони і займаються цією справою. Те, що мені відомо, – зараз справа на стадії ознайомлення з матеріалами, після чого має бути направлена до суду. Над цим, знову ж таки, працюють мої адвокати, я навіть читати цього не хочу", – сказав Омелян.
На думку міністра, "це чиста політика".
"Такі правила "гри" в Україні: ідеш проти системи – отримуй за це справу. У грудні 2018-го – січні 2019-го було закрито низку проваджень такого ж і набагато більшого масштабу. Мене це, звісно, не стосується. Я йду в суд", – заявив Омелян.
Розслідування детективи НАБУ вели із травня 2017 року.
13 вересня 2018 року детективи НАБУ повідомили Омеляна про підозру в незаконному збагаченні і недекларуванні доходів (ч. 3 ст. 368-2 і ст. 366-1 Кримінального кодексу України). За версією НАБУ, у період із 1 січня 2006 року до 26 квітня 2018-го Омелян отримав 2,17 млн грн офіційного доходу, тоді як його витрати тільки в період із 2008-го до квітня 2015 року становили щонайменше 3,45 млн грн.
14 вересня суд відпустив Омеляна на поруки міністра спорту України Ігоря Жданова та народного депутата від "Народного фронту" Федора Бендюженка. У САП не наполягали на арешті керівника Мінінфраструктури.
Омелян переконаний, що кримінальним провадженням стосовно нього керівництво НАБУ бажає показати результати своєї роботи. Прокурор САП Валентин Мусіяка заявив, що політичної складової у справі міністра інфраструктури немає.
19 вересня стало відомо, що Солом'янський райсуд Києва заарештував майно Омеляна. Прес-секретар міністра Марина Томко повідомила, що, за непідтвердженою інформацією, закритим рішенням суду заарештовано квартиру Омеляна площею 60 м&³2; і машину його брата. Вона додала, що не заарештованими в міністра залишилися "краватки, шкарпетки та бібліотека".
6 листопада в НАБУ підтвердили, що розслідування щодо Омеляна завершили.