"Не налаштований оптимістично". Генсек ООН спрогнозував, скільки ще триватиме війна в Україні

Україна має законний інтерес у збереженні своєї територіальної цілісності, зазначив Гутерріш
Фото: EPA

Генсек ООН Антоніу Гутерріш заявив 16 вересня, що не налаштований оптимістично щодо ймовірності припинення війни в Україні, яку розпочала країна-агресор РФ, найближчим часом. Про це Гутерріш сказав на пресконференції, відеозапис якої опублікувало Reuters в YouTube.

"Я не налаштований оптимістично щодо мирного врегулювання в Україні в найближчій перспективі", – сказав генсек ООН.

За словами Гутерріша, потрібне негайне припинення вогню, але яке приведе до рішення на основі Статуту ООН, міжнародного права й резолюцій Генасамблеї.

Проте, як зазначив генсек ООН, позиції РФ і України надто різні.

Росія, як зазначив Гутерріш, "рішуче чинить спротив" ідеї припинення вогню й наполягає на потребі глобальної угоди, якої "вкрай важко досягти".

"Тому, боюся, ми можемо бути свідками продовження цієї війни щонайменше ще якийсь час, водночас насильство зараз особливо драматичне, бо дуже впливає на цивільне населення, що дуже сумно", – підкреслив генсек ООН.

Гутерріш додав, що він не має оптимізму щодо цього в короткотривалій перспективі.

"Я вважаю, що Україна має законний інтерес у збереженні своєї територіальної цілісності. І, очевидно, що Росія сповнена рішучості зробити те, що означатиме окупацію значної частини України", – резюмував генеральний секретар ООН.

Контекст:

Гутерріш заявляв, що припинення вогню в Україні має вести до справедливого миру. "А справедливий мир в Україні – це мир, який поважає Статут ООН, міжнародне право й резолюції Ради Безпеки, зокрема про територіальну цілісність України", – наголошував він.

Наприкінці серпня генсек ООН заявив, що атаки РФ на мирних жителів і цивільну інфраструктуру України порушують міжнародне гуманітарне право, є неприйнятними, їх мають негайно припинити.