"Не просри країну, синку!" Тимошенко застерегла Зеленського від спроб "протягти" Мінські угоди
Тимошенко назвала своє повідомлення застереженням для президента й наголосила, що його згоду на виконання Мінських угод розцінюватимуть як державну зраду та спробу зруйнувати Україну.
"Очевидно, що Київ знову намагаються примусити до виконання неприйнятних Мінських угод. Спроба протягти "Мінськ" буде державною зрадою й замахом на саме існування країни. Українці цього ніколи не допустять і не пробачать. І політичний притулок у Росії засвітить не лише тим, хто організував підписання ганебних угод із терористами, а й тим, хто ризикне їх втілити", – заявила політикиня.
Вона сказала, що Україні в нинішній ситуації потрібно змусити всіх, хто підписався, виконувати умови "Будапештського меморандуму".
"Наш шлях до відновлення територіальної цілісності й миру лежить через примус усіх підписантів до виконання "Будапешта" і через негайне припинення штучного соціально-економічного геноциду, який триває останні вісім років. Щоб вижити, Україна просто зобов'язана стати сильною в усіх вимірах", – наголосила Тимошенко.
Своє повідомлення вона проілюструвала кадрами із серіалу "Слуга народу", де Віктор Сарайкін у ролі батька каже Володимирові Зеленському в ролі президента Василя Голобородька: "Не просри країну, синку!", а той відповідає йому: "Буде зроблено, батю!".
Контекст:
Одразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти та докази.
Перемовини щодо врегулювання конфлікту проводять у межах тристоронньої контактної групи (Україна – ОБСЄ – Росія) і "Нормандської четвірки" (Україна – Німеччина – Франція – Росія).
12 лютого 2015 року в Мінську на той момент лідери України, Росії, Франції та Німеччини Петро Порошенко, Путін, Франсуа Олланд і Ангела Меркель під час 17-годинних переговорів погодили два документи щодо врегулювання конфлікту на Донбасі: декларацію щодо виконання Мінських угод і Комплекс заходів щодо виконання Мінських угод. Вони передбачали припинення військових дій на Донбасі, виведення незаконних збройних формувань із регіону, створення умов для проведення виборів до місцевих органів влади тощо. Поки що Мінських угод не виконали.
Україна й західні країни регулярно звинувачують РФ у порушенні Мінських угод.
Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов 31 січня 2022 року заявив, що виконання Мінських угод означає руйнування України. "Коли їх підписали під дулом російської гармати, а німці та французи дивилися, усім розумним людям уже було зрозуміло, що реалізувати ці документи неможливо", – наголосив Данілов.