"Не став дорослим". Чийгоз оцінив слова Зеленського про його спілкування з Ердоганом
На пресмарафоні 26 грудня Зеленський заявив, що ексголова Головного управління розвідки Міноборони Василь Бурба під час планування операції із захоплення вагнерівців міг втягнути Україну в скандал через літак турецької авіакомпанії. "Він хоче мене посварити, не тільки мене, втягнути Україну у величезний скандал з Ердоганом. Ердоган ніколи б нам цього не пробачив. Я з ним обговорюю такі речі за зачиненими дверима, такі речі, і так він нам допомагає, – я б ніколи не в'їхав у цю стіну", – сказав український президент.
Коментуючи пресмарафон на прохання журналіста "Цензор.НЕТ", Чийгоз зазначив, що Зеленський "не став дорослим".
"Ця ситуація, коли він дозволив собі висловитися, м'яко кажучи, емоційно і з таким пафосом щодо Ердогана. [...] Це неприпустимо", – вважає заступник голови Меджлісу.
Він пояснив, чому так вважає.
"Ердоган – дуже серйозна особистість, регіональний лідер. Туреччина є членом НАТО і має дуже серйозну вагу у НАТО. І у досить складному регіоні він сьогодні поставив роль Туреччини на дуже високий рівень. Навколо нього є такі серйозні, як ми це називаємо, конфлікти, у яких бере участь безпосередньо Росія, де він стикається безпосередньо з російською агресією. Наприклад, у Сирії. І на тлі цього говорити, що в тебе проходять за зачиненими дверима дуже серйозні з ним перемовини…" – зазначив Чийгоз.
За його словами, Зеленський "абсолютно не розуміє своєї відповідальності перед світовими лідерами, коли публічно робить такі випади".
"Ти міг висловити свої думки нейтральними фразами, які і так усім будуть зрозумілими на тлі відносин Туреччини та України та співпраці у плані озброєння... Сказати, що, мовляв, у нас дуже плідні тісні контакти, яким би я не хотів нашкодити. І всім все було б зрозуміло", – заявив Чийгоз.
Контекст:
Ердоган 29 листопада оголосив, що готовий бути посередником між владою України та Росії у мирних переговорах щодо Донбасу. У Кремлі до його заяви говорили, що вважають неможливим "знайти шляхи вирішення проблеми" на саміті щодо врегулювання ситуації на Донбасі за участю Туреччини, України та Росії, наполягаючи, що Росія "не є стороною конфлікту".
В Офісі президента України вітали ініціативу Ердогана. Якщо Росія відкине пропозицію, це свідчить про те, що "російська сторона не відчуває впевненості у собі, коли контактує з такими дійсно потужними політичними суб'єктами, як турецька сторона", заявив радник глави ОП Михайло Подоляк.
8 грудня Ердоган знову озвучив свою пропозицію стати посередником у діалозі між Києвом та Москвою "з метою зниження напруженості".