Немає експертних висновків, не внесено до порядку денного. Кожем'якін розповів, чому профільний комітет не розглянув законопроектів про незаконне збагачення
За словами нардепа від "Батьківщини", голови комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрія Кожем'якіна, комітет не почав розгляду законопроектів щодо відповідальності за незаконне збагачення 13 березня, щоб не порушувати регламенту.
Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності від 13 березня не розглянув законопроектів щодо відповідальності за незаконне збагачення, оскільки не всі вони дістали висновок Головного науково-експертного управління Верховної Ради. Про це заявив голова комітету, нардеп від "Батьківщини" Андрій Кожем'якін, пише "РБК-Україна".
Він зазначив, що висновки є стосовно чотирьох законопроектів.
Також, за словами Кожем'якіна, не всі законопроекти щодо відповідальності за незаконне збагачення були внесено до порядку денного засідання комітету.
"На сьогоднішній день у зв'язку з тим, що Верховна Рада розглядає закон про мову, у нас не було можливості у вівторок, сьогодні [13 березня] і завтра прийняти рішення про включення цих проектів у порядок денний. Це порушення регламенту. Ми можемо заслухати співдоповідачів, але ми можемо тільки рекомендувати Верховній Раді включити ці проекти, всі або декілька, у порядок денний. Усе інше можливо вже після того, як вони включаться і будуть висновки ГНЕУ та всіх комітетів: по корупції і так далі. І тоді після цього ми зможемо розглядати", – сказав політик.
У порядку денному комітету на 13 березня зазначено, що він мав розглянути законопроекти щодо відповідальності за незаконне збагачення. Нардеп від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм повідомив, що комітет документів не розглянув.
26 лютого 2019 року Конституційний Суд визнав ст. 368-2 Кримінального кодексу України (незаконне збагачення) такою, що не відповідає Основному закону, і скасував її. У рішенні йдеться про те, що вона не узгоджується з конституційним принципом презумпції невинуватості та з конституційним приписом про неприпустимість притягнення особи до відповідальності за відмову давати свідчення або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів (ст. 62 і 63 Конституції).
У Національному антикорупційному бюро України повідомляли, що розслідують факти незаконного збагачення на суму понад 500 млн грн у межах 65 кримінальних проваджень, однак після рішення Конституційного Суду всі провадження про незаконне збагачення буде закрито.
Станом на 13 березня в парламенті було зареєстровано кілька законопроектів про відповідальність за незаконне збагачення: №10103 авторства лідера парламентської фракції "Батьківщина" Юлії Тимошенко, №10110, який подав президент України Петро Порошенко, і альтернативні до нього №10110-1 (автор – нардеп від Блоку Петра Порошенка Сергій Каплін), №10110-2 (нардеп від Блоку Петра Порошенка Наталія Новак і позафракційний парламентарій Віктор Чумак), №10110-3 (Найєм) і №10110-4 (позафракційний нардеп Юрій Дерев'янко), №10110-5 (нардеп від "Самопомочі" Єгор Соболєв), №10110-6 (позафракційні нардепи Вікторія Пташник і Ганна Гопко) і №10110-7 (нардеп від "Батьківщини" Альона Шкрум).