Немчінов про "кадровий голод" у владі: Якщо говорити про кризовий менеджмент, багато людей слабко уявляє реалії держслужби
Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов заявив, що у країні є багато фахівців, які в разі створення належних умов здатні виконувати будь-які завдання.
Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов, коментуючи тему кадрової кризи у структурі державної влади, в інтерв'ю "24 каналу" заявив, що багато людей слабко уявляє собі реалії держслужби.
"В Україні є дуже багато фахівців, які здатні виконувати будь-які завдання за створених належних умов. Але якщо йдеться про кризовий менеджмент, то є багато людей, які хочуть робити, але вони слабко уявляють реалії саме державної служби й державного управління", – підкреслив Немчінов.
Він зазначив, що важливим залишається питання зміни структури нарахування зарплат держслужбовцям.
"Зараз ми фактично перейшли до реформування системи оплати праці. Минулого року Кабмін затвердив концепцію, а із 2021 року ми сподіваємося в секретаріаті Кабміну провести експеримент, на підставі якого ми перейдемо від системи оцінювання і преміювання до виконання конкретних КРI. Тобто створюються наскрізні так звані класифікатори посад – завдання, які виконує кожен держслужбовець, і їх виконання напряму впливатиме на його рівень заробітної плати. Окрім того, це і зміна структури зарплати. Про це говорять давно й наші європейські партнери, коли основна структура заробітку – це посадовий оклад, а вже нарахування, надбавки та премії мають бути мінімальними та швидше стимулюючими. Питання в тому, що держслужби хочуть це зробити прозорим, аби завдання були зрозумілими для всіх", – резюмував Немчінов.
Про кадрову кризу у структурі державної влади у квітні – травні 2020 року заявляли голова партії "Слуга народу", нардеп Олександр Корнієнко та керівник Офісу президента Андрій Єрмак. Останній ініціював створення в Україні кадрового резерву і запропонував головам облдержадміністрацій ввести посади заступників "із роботи з талановитою молоддю".
У червні президент України Володимир Зеленський зустрівся з ректорами провідних вишів країни і заявив, що проблему кадрового голоду має розв'язувати вища освіта спільно з державою.
У грудні "кадровий голод" у країні підтвердив і прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.