Нігер оголосив про розрив дипломатичних зв'язків з Україною
Африканська країна Нігер розірвала дипломатичні відносини з Україною. Про це 6 серпня повідомило Al Arabiya.
Таке рішення Нігер ухвалив за два дні після того, як у Малі звинуватили Київ у нібито підтримці "терористичних угруповань", тобто туарегів, котрі наприкінці липня розгромили колону, у якій були російські найманці приватної військової компанії "Вагнер".
Окрім того, Нігер, владу якого очолює хунта, звернувся до Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй із метою ухвалення рішення щодо "української агресії", заявив у телеефірі представник влади Амаду Абраман, повідомляє Al Arabiya.
Контекст:
Перехідний уряд Малі заявив про розрив дипвідносин з Україною на тлі боїв армії країни з малійськими повстанцями туарегами. Останні заявляли 27 липня, що за два дні боїв біля кордону з Алжиром вони вбили й поранили десятки солдатів малійської армії та найманців російської ПВК "Вагнер". За словами представника туарегів Мохамеда Ельмаулуда Рамадане, у боях, зокрема, загинуло 84 вагнерівці.
Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов розповів 29 липня, що туареги дістали "необхідну інформацію, і не лише інформацію", для знищення вагнерівців. Він додав, що "продовження буде".
На початку серпня Сенегал викликав посла України Юрія Пивоварова (у Малі українського посла немає) через нібито підтримку повстанців у Малі.
У Малі заявили 5 серпня, що причиною розриву дипвідносин з Україною стали "підривні висловлювання" Юсова, який нібито "визнав причетність України" до нападу "озброєних терористичних груп", що призвело до загибелі військових армії Малі, а Пивоваров нібито "відкрито й без жодних сумнівів продемонстрував підтримку своєю країною міжнародного тероризму, зокрема в Малі".
В українському МЗС рішення Малі про розрив дипвідносин назвали "недалекоглядним і поспішним", рішуче відкинувши звинувачення перехідного уряду країни в нібито "підтримці міжнародного тероризму" Україною. У відомстві попередили, що Київ залишає за собою право вжити всіх потрібних заходів політико-дипломатичного реагування у відповідь на недружні дії Малі.