НКРЕКП анулювала вже другу ліцензію компанії голови комісії Тарасюка на торгівлю електроенергією – Наливайченко
Поспішне відкликання ліцензії на постачання електроенергії вже другої компанії голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Валерія Тарасюка свідчить про спроби керівника НКРЕКП уникнути відповідальності за корупцію, заявив народний депутат від "Батьківщини", ексголова СБУ Валентин Наливайченко.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики й комунальних послуг, у терміновому порядку анулювала ліцензію на торгівлю електроенергією вже для другої компанії з оточення голови комісії Валерія Тарасюка. Про це з посиланням на дані тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради повідомив народний депутат від "Батьківщини", ексголова СБУ Валентин Наливайченко.
"Зроблено це було з метою приховати докази маніпуляцій і зловживань голови національного регулятора, чиї компанії упродовж року незаконно заробляли на енергоринку", – повідомив Наливайченко.
Ідеться про ПАТ "Трест "Київелектромонтаж", яке спеціалізується на зовнішньому освітленні.
"Позаминулого тижня я опублікував дані ТСК про 132,5 млн грн державних коштів, які з бюджетів різних рівнів отримала близька до Тарасюка компанія "Трест "Київелектромонтаж". Ця компанія спеціалізується на зовнішньому освітленні, а також минулої п'ятниці [30 жовтня] була активним учасником ринку електричної енергії: мала договір на передачу струму з "Укренерго" та ліцензію на право торгівлі електроенергією", – зазначив Наливайченко.
За його словами, рішення про анулювання ліцензії ухвалили того самого дня, коли ТСК звернулася за додатковою інформацією за обсягами торгівлі електроенергією.
"Поспішне відкликання ліцензії на постачання електроенергії вже другої компанії Тарасюка свідчить про спроби керівника НКРЕКП уникнути відповідальності за корупцію", – підкреслив нардеп.
Незважаючи на протидію з боку НКРЕКП і бездіяльність окремих правоохоронних органів, ТСК продовжує виявляти корупційні злочини в НКРЕКП, додав він.
"Попри відсутність кримінальних проваджень за зловживання керівництва НКРЕКП, дії ТСК вже привели до припинення протиправної й корупційної роботи на енергоринку двох компаній з оточення Тарасюка", – підсумував ексголова СБУ.
У вересні Наливайченко повідомив, що ТСК встановила факти систематичних платежі й компанією "Еф енд Ем Україна" рідного брата голови Тарасюка на адресу ДП "Оператор ринку" для участі в торгівлі електричною енергією у щоденному режимі.
У жовтні нардеп заявив, що тимчасова слідча комісія також встановила бізнес-інтерес Тарасюка в компанії "Трест "Київелектромонтаж" – одного з найбільших підрядників комунального підприємства "Київсвітло".
2 листопада політик написав, що ТСК встановила бізнес-інтереси Тарасюка ще в одній компанії – ТОВ "Компанія "Метал Інвест".
На початку року у Верховній Раді створили робочу групу тимчасової слідчої комісії для розслідування причин кризи на енергоринку. Вона встановила, що основна відповідальність за кризу лежить на НКРЕКП. Під час роботи ТСК стало відомо про факти корупції в керівництві національного регулятора.
На початку жовтня НАЗК почало перевірку голови НКРЕКП Валерія Тарасюка через конфлікт інтересів, пов'язаний із сімейним енергетичним бізнесом.