Нова амбасадорка США в Україні назвала п'ять пріоритетів своєї роботи
За словами дипломатки, вона обговорила їх із президентом Володимиром Зеленським 2 червня.
"Вони доволі прості. Перше – це допомогти Україні захистити себе й відбити російську агресію. Друге – зробити так, аби американська підтримка, особливо гуманітарна, дійшла до тих, хто її найбільше потребує. Третє – зробити все, що ми можемо, аби притягнути до відповідальності тих, хто чинив воєнні злочини. Четверте – переконатися в тому, щоб фінансова підтримка, яку надають США, гроші американських платників податків не лише допомогли зараз, але й змогли забезпечити відбудову України у майбутньому. І, зрештою, п’яте – відбудувати наше посольство та повернути наших людей і програми настільки швидко, наскільки це можливо", – сказала вона.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Постійного посла США в Україні не було з травня 2019 року, коли на тлі скандалу з тиском американського посольства на Генпрокуратуру України, який нібито був, тодішній президент США Дональд Трамп відкликав Марі Йованович.
31 січня 2022 року ЗМІ повідомили, що президент Сполучених Штатів Джо Байден визначився з претендентом на посаду нового посла США в Україні – це Брінк, яка була главою американської дипмісії у Словаччині. Її кандидатуру схвалила Україна.
25 квітня Байден підтвердив намір призначити Брінк послом США в Україні.
Посольство США в Києві протягом останніх місяців не функціонувало через війну. Тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін 8 травня приїхала до столиці України, але диппредставництво США роботи тоді ще не відновлювало. 18 травня посольство Сполучених Штатів офіційно відновило роботу в Києві, над будівлею диппредставництва піднято прапор США.
Брінк прибула до Києва 29 травня і наступного дня вручила вірчі грамоти у МЗС.
2 червня вона вручила вірчі грамоти президенту Володимирові Зеленському.