Хмельницька облрада одноголосно заборонила діяльність УПЦ МП у регіоні

Рішення облради ухвалили одноголосно
Фото: km-oblrada.gov.ua
Хмельницька обласна рада 4 квітня ухвалила рішення, згідно з яким забороняють діяльність УПЦ Московського патріархату (офіційно зареєстрована як Київська митрополія Української православної церкви) на території області. Про це повідомила пресслужба ради.

За документ "Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій на території Хмельницької області" проголосували одноголосно.

"Також цим рішенням запропоновано президентові України [Володимиру Зеленському] визначити законопроєкт [№8221] "Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій" як невідкладний – для його позачергового розгляду Верховною Радою України", – ідеться у повідомленні.

Також цим рішенням Обласна рада надала доручення органам місцевого самоврядування провести інвентаризацію всіх земель, які є в користуванні УПЦ МП. Крім того, депутати звернулися до Кабінету Міністрів щодо припинення договорів оренди з релігійними організаціями, які "не виконують законів України".

Пресслужба наголосила, що депутати зібралися на засідання через інцидент у Хмельницькому Свято-Покровському кафедральному соборі. 2 квітня у мережі поширили відео, як у цьому храмі сталася бійка між священником і військовим.

Також міськрада Хмельницького сьогодні позбавила УПЦ МП права на користування землею. Йдеться про 13 земельних ділянок. Як зазначив міський голова Олександр Симчишин, ще шість земельних ділянок – у приватній власності релігійних громад, на них міська влада не може вплинути. За словами мера, міська рада поверне громадам право користування земельними ділянками за умови, що ті перейдуть до ПЦУ (Православної церкви України).

Контекст:

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом подій у Хмельницькому Свято-Покровському кафедральному соборі, зафіксованих на відео. Хмельницька єпархія заявляла про "провокацію" і називала військовослужбовця "молодиком, який одягнув військову форму".

2 квітня біля собору зібралися сотні протестувальників. У підсумку представники УПЦ МП покинули територію храму "через задній хід", а громаді передали ключі від собору.