Оболонський суд Києва засудив командира "Торнадо" Онищенка до 11 років в'язниці, його заступника Цукура – до дев'яти
В Оболонському районному суді Києва оголосили вирок у справі розформованої добровольчої роти "Торнадо". Вісьмом бійцям, зокрема командиру Руслану Онищенку та його заступнику Миколі Цукуру, присудили від восьми до 11 років утримання під вартою, ще чотирьом дали умовний термін, передає кореспондент "ГОРДОН".
Сьогодні, 7 квітня 2017 року, в Оболонському районному суді Києві відбулося оголошення вироку 12 бійцям розформованої добровольчої спецроти МВС "Торнадо", передає кореспондент видання "ГОРДОН".
Голова суду Владислав Дев'ятко оголосив вердикт, згідно з яким командир роти Руслан Онищенко отримав 11 років позбавлення волі, його заступник Микола Цукур – дев'ять років. Ще шість бійців отримали від дев'яти до 10 років в'язниці, зокрема:
Данило Ляшук, позивний Моджахед, засуджений до 10 років позбавлення волі;
Ілля Холод (Холод) – дев'ять років і шість місяців;
Максим Глєбов (Ахіллес) – дев'ять років;
Микита Кущ (Кущ) – дев'ять років;
Борис Гульчук (Бізон) – дев'ять років;
Анатолій Пламадяла (Сем) – вісім років.
Ще четверо бійців отримали умовні терміни п'ять років з відстрочкою на два роки: Андрій Демчук (Вольф), Роман Іваш (Повільний), Микита Свиридовський (Слон), Юрій Шевченко (Рем, у нього відстрочка на три роки).
У день оголошення вироку щодо "Торнадо" в приміщенні Оболонського суду були скасовані всі інші засідання, а територія оточена. Згідно з офіційним повідомленням прес-служби суду, це було зроблено "з метою попередження виникнення надзвичайних ситуацій, пов'язаних з охороною і конвоюванням обвинувачених, попередження порушень громадського порядку".
Приблизно два роки тому, 17 червня 2015 року, у Луганській області були затримані перші кілька бійців "Торнадо", зокрема командир роти Руслан Онищенко. 18 червня голова МВС Арсен Аваков підписав наказ про розформування роти. На сьогодні у Лук'янівському СІЗО Києва утримують 11 торнадівців, ще один боєць, Юрій Шевченко (позивний Рем), до оголошення вироку був під домашнім арештом.
Судові засідання у справі "Торнадо" проходили в закритому режимі. Бійці спецроти вимагали хоча б частково відкрити суд, підкреслюючи, що потерпілі і свідки, які давали проти них свідчення, є "сепаратистами і плутаються у свідченнях". Торнадівці стверджують, що справу проти них сфальсифікували на замовлення Анатолія Матіоса – головного військового прокурора України.
9 серпня 2016 року просто в будівлі Облонського суду дев'ятьох торнадівців побили невідомі в масках. У прес-службі заявили, що "ніхто з працівників суду не бачив факту побиття підслідних". Заступник командира Микола Цукур стверджує, що це був "сигнал від Матіоса не піднімати шуму навколо справи "Торнадо".
У червні 2015 року Матіос обвинуватив бійців "Торнадо" у викраденні людей у зоні АТО і тортурах. У "Торнадо" всі обвинувачення категорично відкинули, підкресливши, що кримінальні справи з'явилися відразу після того, як бійці роти почали зупиняти поїзди з контрабандним вугіллям, металом і лісом, які щодоби курсували через лінію розмежування.